29 آگوست

آخرین خبرها از عملیات حج امسال

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  به نقل از ایسنا، طبق اعلام این شرکت عملیات پروازهای حج که از ۸ مردادماه امسال آغاز شده و تا پایان شهریورماه ادامه خواهد داشت، از سوی شرکت هواپیمایی ایران ایر با ۷۵ درصد از پروازها و ایرلاین سعودی با ۲۵ درصد از برنامه‌های پروازی انجام می‌شود.

براین اساس شرکت فرودگاه‌ها اعلام کرده که ایران ایر با انجام ۱۷۹ برنامه پروازی بیش از ۴۶ هزار زائر را جا به جا کرده که ۷۶ درصد از عملیات پروازی را شامل می‌شد. هواپیمایی سعودی نیز در جریان ۵۵ پرواز بیش از ۱۵ هزار ایرانی را به مقصد عربستان سعودی منتقل کرده است.

شرکت فرودگاه‌ها گفته ۱۷ فرودگاه ایرانی شامل امام خمینی (ره)، همدان، بندرعباس، اردبیل، تبریز، اصفهان، کرمان، مشهد، رشت، شیراز، ارومیه، اهواز، بوشهر، ساری، گرگان و یزد در عملیات‌های حج امسال فعال خواهند بود که تاکنون ۱۰ فرودگاه از این تعداد عملیات پروازی خود را به پایان رساندند.

همچنین روز گذشته رییس هیات مدیره و سرپرست شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) از اعزام ۱۹ هزار زائر به سرزمین وحی از طریق شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) خبر داده بود. در جریان پروازهای این فرودگاه ۷۸ پرواز از سوی ایران‌ ایر انجام شده است که ۷۵ درصد از کل برنامه‌های پروازی را شامل می‌شود.

طبق برآوردهای صورت گرفته عملیات اعزام زائران ایرانی تا پایان جابه‌جایی تمام حجاج پیگیری می‌شود و از ۱۵ شهریورماه تا سوم مهرماه نیز تمام حاجیان ایرانی به کشور باز خواهند گشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *