11 اکتبر

آل سعود میراث داران جنایات یزید بن معاویه/ تکرار روزانه واقعه حره در جهان اسلام توسط دولت سعودی

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سنت نیوز؛ در سال ۶۳ه.ق گروهی از اشراف و بزرگان مدینه برای بررسی اوضاع حکومت اموی به دربار یزید رفته و جویای احوالات وی شدند.

پس از رسیدن به شام و اقامت چند روزه در آن شهر عزم بازگشت به مدینه نموده و پس از بازگشت در اجتماع مردم شروع به توصیف حکومت اموی و یزیدبن معاویه نمودند که به شرح ذیل است:

“ما از نزد شخصی می آییم که دین ندارد، شرابخوار است و همیشه سرگرم ساز و آواز است، خنیاگران و زنان خوش آواز در مجلس او دلربائی می ‏کنند، یزید سگ بازی می ‏کند و با مشتی دزد و خرابکار به شب‏ نشینی می ‏پردازد. ما شما را گواه می ‏گیریم که از این تاریخ او را از خلافت برکنار نمودیم.

بدین گونه اهل مدینه بر ضد حکومت اموی قیام کردند و در تاریخ به قیام حره معروف شد و هیچ گونه تطمیع و تهدیدی نتوانست آنها را از این تصمیم منصرف سازد .

به فرمان یزید سپاه شام با جمعیتی حدود ۵ هزار نفر به شهر مدینه یورش برد و با نهایت خشونت و وحشیت مردم مدینه منوره را به خاک و خون کشاند.

مردم به شکل فجیعی در این حادثه قتل عام گردیدند و تعداد کثیری از بنی هاشم و بیش از هزار نفر صحابی گرام به دست عمال یزید کشته شدند و حدود ۹۰۰ دختر باکره، توسط سربازان یزید هتک حرمت شدند و این جنایت به دستور مسلم بن عقبه فرمانده سپاه یزید تا سه روز استمرار داشت.

اما با تامل دراین واقعه شباهت های عجیبی بین خلق و خوی مامورین اموی و دستگاه حکومتی سعودی یافت می شود که مهمترین آن بی اهمیتی برای مقدسات اسلامیست به نحوی که ما در در حج هرساله بی اعتنایی عربستان را به امورات حجاج مشاهده می نماییم که هولناکترین ثمره اش منای خونین سال گذشته بود.

حمله به یمن و کشتار مردم بی دفاع، تجهیز تروریست ها و تکفیریون برای قتل و غارت و تجاوز و بی اعتنایی به اماکن مقدسه و تخریب قبور صحابی گرام، شراب خواری و ارتباط صمیمی داشتن با یهودیت صهیونیسم، کشتار عالمان و بزرگان دینی ای به مثل شیخ نمر و کمک به سلطه دیکتاتوری درجهان تنها گوشه ای ازجمله شباهت های حکومت سعودی به یزید بن معاویه است.

یزید در سه سال و اندی حکومتش جنایات دهشتناکی را مرتکب شد که از جمله مهمترین آنها قتل سید شباب اهل الجنة، نوه رسول خدا(ص)، کشتارمردم و صحابی پیامبر(ص)، هتک حرمت و تجاوز به مردم مدینه النبی ” واقعه حره”و حمله به مکه معظمه و تخریب بخشی از کعبه مقدسه می باشد.

حال سوال اینست که آیا حکومت سعودی پا جای پای یزید بن معاویه می گذارد یا به آغوش ملت های مسلمان باز می گردد؟

انتهای خبر /

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *