10 اکتبر

اجلاسیه منطقه‌‌ای علما از ۲۶ مهرماه در تبریز آغاز به کار می‌‌کند/ حضور بیش از هزار و صد عالم و طلبه در تبریز

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام سید صادق صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی آناج در خصوص برگزاری  اجلاسیه علمای بلاد جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در تبریز اظهار داشت: جامعه مدرسین حوزه علمیه در شهر مقدس قم بر اساس سیاست‌‌های جامعه مدرسین حوزه هر دو سال یک بار اجلاسیه‌‌ای برگزار می‌کند، این اجلاسیه بر دونوع است؛ یکی اجلاسیه سراسری با حضور علمای سراسر کشور که در قم برگزار می‌شود و اجلاسیه دیگر منطقه‌‌ای است که براساس منطقه بندی و جغرافیای کشور بین دو تا سه استان برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: یکی از مهمترین اهداف این اجلاسیه در خصوص چالش‌ها، راهکارها و آسیب شناسی در مسائل گوناگون بر اساس کمیسیون‌‌ها است تا از طریق نخبگان، دانشمندان و علمای برجسته مناطق نسبت به مشکلات آن منطقه وارد بحث و تبادل نظر شوند.

مسئول اجرایی اجلاسیه علمای بلاد جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در پاسخ به این سوال که اجلاسیه برای تشویق طلاب برای حضور در مناطق مختلف چه سیاست‌‌هایی را در پیش گرفته است، بیان کرد: همانطور که حضرت امام(ره) خواسته بودند تا علما در مناطق دور هم جمع شوند و فرمودند این جمع شدن برکاتی خواهد داشت مقام معظم رهبری نیز تاکید کرده‌‌اند که در غیر از استان قم که باحضور علمای شاخص دور هم جمع می‌شوند در مناطق هم اجلاسیه برگزار شود که این نشست‌‌ها باعث تقویت مسائل علمی-آموزشی و شناسایی مشکلات جامعه می‌شود.

وی افزود: در هر دوسال اجلاسیه علمای بلاد برگزار و هماهنگی با نمایندگان ولی فقیه در همان استان به عمل می آید و لذا محورهایی که در مناطق وجود دارد با سه کمیسیون حوزه و روحانیت، کمیسیون فرهنگی-تبلیغی و کمیسیون سیاسی،اجتماعی،اقتصادی که به عنوان کمیسیون های مقدماتی هستند در حدود شصت نفر درباره همین کمیسیون ها تشکیل جلسه می‌‌دهند و در خود این سه استان دور هم جمع شده و درباره مسائل و مشکلات آموزشی، علمی حوزه وچه مشکلات اقتصادی فرهنگی نشست دارند.

این مقام مسئول بیان داشت: محصول نهایی این نشست به قم فرستاده می‌شود و آنجا با حضور متخصصین تشکیل جلسه و تجمیع و اولویت بندی به صورت دستور کار برای کمیسیون های اصلی تنظیم خواهد شد.

حجت الاسلام صادقی با اشاره به برگزاری این دوره از اجلاسیه در شهر تبریز نیز توضیح داد: این اجلاسیه بیست و ششم و بیست و هفتم مهرماه سال جاری در تبریز برگزار خواهد شد و کارهای خوبی با محوریت حجت الاسلام آل هاشم نماینده ولی فقیه در استان انجام شده است و کمیته هایی در بحث محتوایی ایجاد شده و در مسائل اجرایی هم شرایط فراهم است.

وی ابراز داشت: مهمان‌های ویژه‌ای را برای این اجلاسیه دعوت کرده ایم مانند حجت الاسلام محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری و اعضای جامعه مدرسین که بیش از بیست نفر از اعضا حضور پیدا می‌کنند و مهمانانی بیش از هزار و صد نفر از سه استان آذربایجان‌‌شرقی، غربی و اردبیل دعوت شده‌اند.

مسئول اجرایی اجلاسیه علمای بلاد جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اعلام کرد: مدعوین روز چهارشنبه در دو کمیسیون جلسه خواهند داشت و روز پنجشنبه نیز نشست عمومی برگزار می‌شود که امیدواریم برکات بسیار خوبی برای این سه استان در برداشته باشد.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *