28 آگوست

استفاده از ظرفیت مساجد و نمازخانه‌ها برای انجام امور فرهنگی و اجتماعی

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور، «محمدحسین ریاحی» در جلسه ستاد اقامه نماز این اداره کل، با بیان اینکه نقش فضاها و برنامه های فرهنگی باید به بحث اقامه نماز پیوند زده شود افزود: در نتیجه می توان از زمان های بلااستفاده این پتانسیل به بهترین نحو ممکن استفاده کرد.

وی با اعلام اینکه داشتن ظرفیت و استفاده از آن دو مسئله مهمی است که باید برای انجام امور دینی و فرهنگی صورت گیرد گفت: مشکلی که در این زمینه وجود دارد، کمبود ظرفیت در اماکن و ادارات و نهادهای دولتی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

ریاحی ادامه داد: با وجود کمبود فضا در بخش خصوصی و واحدهای تولیدی استان، فراهم شدن بستر مناسب و مطلوب برای اقامه نماز دشوار است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه باید اجبار در حوزه اقامه نماز برداشته شود اظهار کرد: برنامه ریزی ها و اقدامات صورت گرفته در این زمینه باید به گونه ای انجام شود تا هر فرد با میل و رغبت و علاقه برای اقامه نماز به مساجد و نمازخانه ها مراجعه کند.

این مقام مسئول افزود: در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد در این زمینه، اقدامات خوبی صورت گرفته که حضور قابل توجه کارکنان این اداره کل را به هنگام اذان و اقامه نماز شاهد هستیم.

وی با اشاره به استفاده از تکنولوژی در ترویج فرهنگ اقامه نماز و انجام امور فرهنگی و اجتماعی اعلام کرد: با امکانات در نظر گرفته شده، پیام های فرهنگی و اجتماعی و مذهبی طی ساعات اداری همه روزه در این اداره کل از طریق مانیتورها پخش خواهد شد.

ریاحی ابراز امیدواری کرد: براساس منویات مقام معظم رهبری در حوزه ترویج فرهنگ اقامه نماز بتوانیم نماز را با اجزای این مملکت که همانا خانواده ها هستند آشنا کنیم.

در ادامه مسئول ارزیابی، نظارت و برنامه ریزی ستاد اقامه نماز تبدیل مساجد به پایگاه های اسلامی را ضرورت خواند و گفت: به منظور اجرای برنامه های فرهنگی و اجتماعی باید مساجد از چارچوب فعلی که صرفا به نماز خواندن ختم می شود خارج شده و به پایگاه اسلامی تبدیل شود.

رادمهر در ادامه این جلسه بیان کرد: متاسفانه در مراکز صنعتی و بخش خصوصی در زمینه اقامه نماز دچار مشکل هستیم که مقرر شده برای نخستین بار با همکاری انجمن خیرین مسجدساز با هدف ساخت مسجد برحسب نیاز و ضرورت در سال جاری اقدام شود.

وی تاکید کرد: در این زمینه بیشترین هزینه در حوزه نیازسنجی در اماکن مختلف صورت خواهد گرفت.

انتهای پیام/ر

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *