19 مه

اسلام حجاب را به عنوان حریم دین و شخصیت انسان مورد اهتمام قرار داده است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا حجت‌الاسلام و المسلمین محمد حیدری زاد در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، اظهار داشت: ارزش هایی که در جامعه مورد باور و توجه انسان است آثار عمیقی در زندگی خود انسان دارد.

وی، افزود: مجموعه ارزش هایی که در جامعه وجود دارد در قالب فرهنگ در جامعه دیده می شود و نیز این موضوع در مقوله دین پررنگ تر است.

مدیر حوزه علمیه خواهران آذربایجان غربی، بیان داشت: موضوع حجاب در طول تاریخ به خصوص در خصوص زنان سابقه بسیار طولانی را دارد و اسلام نیز حجاب را به عنوان حریم دین و حفظ شخصیت انسان مورد اهتمام قرار داده است.

وی، افزود: حجاب و عفاف به عنوان دو ارزش در جامعه بشری و به ویژه جوامع اسلامی مطرح است و همواره این دو واژه در کنار هم به کار برده می‌شوند.

حجت‌الاسلام حیدری زاد، تصریح کرد: نقش حجاب در جامعه بشری این است که گوهر زن محفوظ بماند و نیز عزت و احترام و حرمت زن را بیشتر می کند و به او شخصیت می بخشد.

وی، افزود: حجاب علاوه بر آثار شخصی و شخصیتی، دارای آثار اجتماعی بوده و جامعه‌ای که در آن زنان با عفاف و حجاب ظاهر شوند محیط آرام و امنی را برای افراد جامعه فراهم خواهد ساخت به سوی سعادت و سلامت روانی پیش خواهد رفت.

مدیر حوزه علمیه خواهران آذربایجان غربی، اظهار داشت: امروزه در فرهنگ غرب مبارزه با حجاب بصورت جدی دنبال می شود و هدف غرب حیا زدایی از جامعه است و این امر از زمان های گذشته شروع شده است و سعی دارد حجاب را در جوامع اسلامی از بین ببرد.

وی، اذعان داشت: امروز شاهد گسترش حجاب در میان دختران و زنان غیرمسلمان هستیم. آن ها به حجاب به عنوان یک عامل مهم در ایجاد امنیت روحی و روانی می‌نگرند، امنیتی که با پدیده برهنگی و بی بند و باری در غرب مورد تهدید قرار گرفته است.

حجت‌الاسلام حیدری زاد، در خصوص عملکرد نهاد ها در ترویج فرهنگ حجاب در جامعه گفت: متاسفانه عملکرد نهاد ها رضایت بخش نبوده است و همکاری همه جانبه نهاد ها را می طلبد و باید مجموعه نهادهای تربیتی و آموزشی و نهادهای تبلیغی در کنارهم برنامه ریزی های دقیقی انجام دهند تا تاثیرات خوبی را بر مقوله حجاب داشته باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *