26 سپتامبر

اصفهان از استان های موفق در حوزه رسیدگی به امامزادگان/ اجرای طرح های عمرانی در بقاع متبرکه باید با نظارت همراه باشد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل ازصاحب نیوز؛ هفت طرح عمرانی با اعتباری بالغ بر ۷۳ میلیارد ریال شامگاه چهارشنبه با حضور رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور، در آستان مقدس امامزادگان آقاعلی عباس و سید محمد (ع) افتتاح و به بهره برداری رسید.

لزوم توجه ویژه به آستان مقدس امامزادگان آقاعلی عباس و سید محمد (ع)

امام جمعه بادرود در این مراسم اظهار کرد: این امامزادگان واجب التعظیم دارای برکات بسیاری هستند و کرامات آن ها نیز فراوان است و من کسانی را دیدم که از این برکات بهره مند شده اند.

حجت الاسلام علیرضا قاسمی به حضور رهبر معظم انقلاب در روز ۱۴ شهریور سال گذشته در این آستان مقدس اشاره کرد و افزود: پس از آن روز و به احترام قدوم و توجه ایشان و پیگیری هیات امنا و اداره اوقاف بخش امامزاده و همچنین همراهی مسئولان استان اصفهان، شاهد تصویب مصوبه ای به منظور رفع کمی ها و کاستی های این امامزاده در هیات دولت بودیم.

وی با بیان این که با برنامه های آغاز شده باید در سال آینده شاهد تحولی عظیم در این امامزاده باشیم، تصریح کرد: حضور سالیانه بیش از چهار میلیون زائر در این امامزاده می طلبد که عنایت و توجه ویژه ای به این مکان شود و تاسیس زائر سراها و اجرای طرح های عمرانی و فرهنگی، برنامه شب های جمعه و اقامه نماز مغرب و عشا از شاخص ترین آن ها است.

امام جمعه بادرود همچنین به ثبت ملی رسیدن مراسم بیست و هشتم صفر یا چهل و هشتم در این آستان مقدس را از کارهای مهم میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان عنوان کرد.

وی همچنین از صدا و سیمای استان خواست تا به پخش زنده مراسم اقامه نماز مغرب و عشا در شب های جمعه  این امامزاده با توجه به حضور خیل جمعیت نمازگزار در این آستان، توجه ویژه ای داشته باشد.

برای پرداخت بدهی های آستان مقدس جای نگرانی نیست

مدیر کل اداره اوقاف استان اصفهان به تحقق شعار سال در امامزاده آقا علی عباس (ع) اشاره و اظهار کرد: ایجاد اشتغال برای جوانان منطقه به واسطه ساخت مجموعه تجاری، درمانگاه و ساخت هتل و بازارچه که هم در بخش خدمات و هم در بخش تولید صورت گرفته، موجب رضایت مسئولان شده است.

حجت الاسلام رضا صادقی با اشاره به بدهی های این مجموعه افزود:  برای پرداخت بدهی ها جای نگرانی وجود ندارد چرا که خیران، انجمن خیران و محل نذورات آستان مقدس این بدهی ها را پرداخت می کنند

ظرفیت بالای شهرستان نطنز در حوزه گردشگری مذهبی

نماینده مردم شهرستان نطنز و بخش قمصر در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: شهرستان نطنز افتخار میزبانی ۳۶ امامزاده را دارد، و این مهم می تواند در توسعه گردشگری مذهبی در شهرستان بسیار موثر باشد.

مرتضی صفاری به دیدار خود در تهران با رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور اشاره و ابراز خوشحالی کرد که اندک زمانی پس از این دیدار شاهد حضور وی در منطقه هستیم.

وی از کسانی که در تمامی امامزادگان در سطح شهرستان برای رونق آن ها تلاش می کنند، به خصوص برای کسانی که سالیان دراز در امامزاده آقا علی عباس (ع) فعالیت و آن را در سطح ملی معرفی کرده اند، قدردانی کرد.

نماینده نطنز به گذشته دشوار رفت و آمد به این منطقه اشاره کرد و از تلاش هایی که برای تثبیت شن های روان و توسعه امامزاده از سوی هیات امنا و اهالی انجام شده است نیز تشکر کرد.

اصفهان از استان های موفق در حوزه رسیدگی به امامزادگان

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور نیز اظهار کرد: ملت بزرگ ایران با هر مسلک و مرام سیاسی، به امامزادگان ارادت ویژه ای دارند و به هر نحوی به ایشان کمک می کنند و خط و ربط سیاسی در این مسئله دخیل نیست.

حجت الاسلام علی محمدی با بیان این که از ظرفیت خیران و بخش خصوصی چه در ابعاد کوچک و چه بزرگ استفاده شده است، افزود: دشمنان اسلام علیه اهل بیت (ع) و قرآن شبهه پراکنی های زیادی انجام داده اند که این نشان از حقانیت قرآن و اهل بیت علیهم السلام است و ما باید برای حمایت از این دو، از جان و دل مایه بگذاریم.

وی تصریح کرد: دشمنان در دوران دفاع مقدس نیز تلاش کردند تا اهل بیت (ع) و قرآن را از نظام دینی و اسلامی ما بگیرند که به لطف خداوند و ایستادگی ملت ایران این طرح آن ها نقش بر آب شد.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: اجرای طرح های عمرانی در بقاع متبرکه باید با نظارت کافی، حساب دقیق، رعایت اصول فنی و همراه با نقشه جامع باشد.

وی خطاب به مسئولان بقاع متبرکه، تاکید کرد: به همان اندازه که در بحث های عمرانی آستان مقدس فعال هستند باید به مدیریت اخلاقی، دینی و اسلامی نیز توجه ویژه ای داشته باشند و محبت به زائران و دیگر افراد را مد نظر خود قرار دهید.

حجت الاسلام محمدی تصریح کرد: آشنایی انسان ها با معارف خدا و قرآن اصلی است که باید مورد نظر قرار گیرد و باید از فرصت وجود امامزادگان برای فرهنگ سازی در این حوزه بهره جست، اگرچه کارهایی در این راه انجام شده اما این تلاش ها کافی نبوده است.

وی استان اصفهان را به خاطر تلاش های خوب و پیگیری مدیر کل اوقاف استان، از جمله استان های موفق در حوزه رسیدگی به امامزادگان دانست و خاطر نشان کرد: مهمترین اقدامی که باید صورت گیرد معرفی امامزادگان جلیل القدر به مردم است و اگرچه اکنون به مدد پیشرفت علم، رسانه ها و تعامل های متنوع این شناخت ها از بقاع متبرکه بیشتر شده است ولی تلاش ها همچنان باید ادامه یابد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *