31 اکتبر

اعزام ۱۰۰۰ خادم از سوی آستان قدس به سامرا/ ستاد مردمی اربعین لرستان ارتباط خوبی با عراقی ها دارد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از سفیر افلاک، حجت الاسلام داوود صالحی امشب در بازدید از موکب حضرت ابوالفضل(ع) لرستان در نجف اشرف اظهار داشت: مهمترین کاری که ما در آستان قدس انجام می دهیم این است که ارتباط موکب های عراقی را با موکب های مردمی ایرانی ایجاد کنیم.

 

وی عنوان کرد: با توجه به اینکه مقام معظم رهبری دستور دادند که میزبانی را از مردم عراق نگیریم با بخش زیادی از موکب های ایرانی صحبت کردیم و متقاعد شدند که به صورت مستقل موکب نزده با چهره کار عراقی ولی با پشتیبانی ایرانی موکب زده و خدمت کنند.

 

نماینده آستان قدس رضوی در کمیته فرهنگی ستاد مرکزی اربعین با بیان اینکه خود آستان قدس هیچ موکبی در کربلا و نجف و مسیر این دو شهر ندارد، ادامه داد: اما چون در سامرا موکب مردمی‌ عراقی‌ای وجود ندارد پذیرایی از زائران در این دو شهر را آستان قدس رضوی بر عهده گرفته و حدود هزار خادم در این شهر داریم.

 

حجت الاسلام صالحی تصریح کرد: با توجه به انفجاری که در ۲۸ محرم در سامرا اتفاق افتاد، تصور و برنامه ریزی دشمن این بود که کسی به این شهر سفر نکند اما برعکس شد و حجم زیادی از زائران به این شهر سفر کردند.

 

وی افزود: طبق آمار سال گذشته حدود یک و نیم میلیون زائر به سامرا سفر کرده که در تاریخ این شهر بی نظیر بوده است.

 

نماینده آستان قدس رضوی در ستاد مرکزی اربعین با اشاره به اینکه دو اتفاق خیلی خوب در مواکب لرستان رخ می دهد که باید توسعه پیدا کند، خاطرنشان کرد: اول اینکه کار جبهه ای اتفاق می افتد و عملا بچه های جبهه فرهنگی لرستان راه را برای همه فعالان اربعین در استان برای کار کردن هموار‌ می کنند که کار بسیار خوبی است و باید تقویت شود.

 

حجت الاسلام صالحی یادآور شد: دیگر اینکه بچه های لرستان ارتباط خوبی با یک جریان ولایی مورد تایید عراقی دارند و این ارتباط هر سال ثمرات بهتری می دهد که ان شالله بتوانند این ارتباط را حفظ کنند.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *