8 نوامبر

اعزام ۷۰۰ اتوبوس برای جابجایی زائران اربعین

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مجتبی عبدالهی ضمن اعلام این خبر با اشاره به راه‌اندازی کمیته خدمات شهری ویژه ایام اربعین از سوی وزارت کشور اظهار داشت: مسئولیت این کمیته به شهرداری تهران محول شد و قرار است تا تمامی کلانشهرها در حوزه خدمات رسانی با ما همکاری داشته باشند. در این رابطه نیز تاکنون جلسات متعددی با شهرداران یا معاونان خدمات شهری به منظور تقسیم وظایف و برنامه‌های خدماتی در مرزها و داخل خاک عراق برگزار کرده‌ایم.
وی با یادآوری نقش هر یک از بخش‌های شهرداری تهران برای خدمات رسانی در ایام اربعین گفت: پیش‌بینی کرده‌ایم تا منطقه ۴ در مرز چزابه، منطقه ۵ در مرز مهران و منطقه ۶ در مرز شلمچه اقدامات لازم برای نظافت، خدمات رسانی به زائرین و برپایی موکب را انجام دهند.
نماینده تهران در ستاد اربعین همچنین به موضوع حمل و نقل زائران در خاک عراق اشاره و عنوان کرد: قرار است شهرداری تهران قریب به ۵۵۰ تا ۷۰۰ دستگاه اتوبوس را برای جابجایی زائران در داخل خاک عراق اعزام کند. البته با همکاری سایر کلانشهرها در مجموع بین ۹۰۰ تا ۱۰۰۰ اتوبوس مسئولیت نقل و انتقال زائران عزیز را بر عهده خواهند داشت.
عبدالهی، اعزام نیروهای خدماتی برای نظافت و آماده سازی نجف و کربلا را از دیگر اقدامات معرفی و تصریح کرد: در نظر داریم تا ۲۱۰۰ نیروی خدماتی را به نجف اشرف و کربلای معلی اعزام کنیم.

 

 

منبع:فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *