18 سپتامبر

افتتاح مسجد الرضا (ع) شهر وزوان استان اصفهان

در راستای عمل به توصیه ها و منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و نیل به اهداف مجمع خیرین مسجدساز مبنی بر کاهش کمبود مساجد در سراسر کشور ، مسجد الرضا (ع) شهر وزوان  استان اصفهان که در مسیر مواصلاتی و پرتردد تهران به اصفهان در سال ۱۳۹۳ به همت اهالی و مسئولین شهر کلنگ ساخت بنای جدید آن در فضایی بهتر و اصولی تر به زمین زده شده بود افتتاح گردید. این مسجد که در مسیر تردد مسافرین و رانندگان بسیاری قرار گرفته بود تا مرحله اسکلت پیشرفت داشته و با توجه به محدودیت و عدم وجود اعتبارات کافی تا سال ۹۴ نیمه کاره رها گردیده بود. پس از پیگیری های مکرر اعضای محترم هیات امناء مسجد و شورای شهر وزوان و اعلام آمادگی خانواده محترم زهره وند به عنوان خیر پروژه جهت تکمیل این بنا پس از بررسی و کارشناسی مجمع مقرر گردید با هزینه ای بالغ بر ۲ میلیارد ریال مسجد الرضا(ع) تکمیل و به بهره برداری برسد. مجمع خیرین مسجدساز در تابستان سال ۹۵ با واریز اولین مرحله از مساعدت تامین شده از سوی خیر پروژه کار ساخت و تکمیل مسجد را با همکاری شورای شهر،شهرداری، هیات امنا، ستاد اقامه نماز استان، مردم و دیگر مسئولین آغاز نموده و در مدت یک سال این بنای مقدس به سرانجام رسید. لازم به توضیح است با توجه به شرایط حاکم بر بازار مواد و مصالح و همچنین وسعت پروژه نیاز است تا جهت رفع نواقص موجود به خصوص در بخش سرویس های بهداشتی مسجد خیرین و مسئولین اهتمام ورزیده تا نواقص موجود برطرف شوند، ان شا الله.
هزینه انجام شده بابت این مسجد تا کنون از سوی خیر مبلغ ۲۱۵ میلیون تومان بوده است.
در همین راستا در روز پنجشنبه مورخ ۹۶/۰۶/۲۳ با حضور جمعی از مسئولین، خانواده خیر،هیات امنا و اهالی شهر وزوان مراسمی جهت افتتاح مسجد الرضا(ع) در شبستان مسجد برگزار گردید.
در این مراسم جناب حجت الاسلام و المسلمین طباطبایی نسب (مشاور عالی رییس و مدیر حوزه ریاست شورای سیاست گذاری ائمه جماعات کشور) ، جناب آقای دکتر مظفر (مدیرعامل مجمع خیرین مسجدساز)، جناب حجت الاسلام و المسلمین رحیمی(نماینده ولی فقیه در شهر وزوان) ، جناب حجت الاسلام و المسلمین رنجبر( رییس ستاد اقامه نماز استان اصفهان) ، جناب آقای مهندس بختیاری (مدیر اجرایی مجمع خیرین مسجدساز) و جناب آقای حسینی (معاونت اداره کل اوقاف و امور خیریه استان) و جمعی از مردم و مسئولین حضور داشتند.
در این مراسم جناب آقای دکتر مظفر مدیرعامل محترم مجمع به تشریح اهداف و فعالیت های مجمع خیرین مسجدساز پرداختند که با توجه به نیاز به مشارکت همگانی مردم در جهت کاهش کمبود مساجد خواستار همکاری و همیاری مردمی در راستای پیشبرد این نهضت بزرگ از مردم و مسئولین شدند. در پایان نیز از تمامی افرادی که به هر نحو در مدت ساخت این پروژه حضور و فعالیت داشتند از سوی هیات امنا ء مسجد تقدیر و تشکر به عمل آمد. همچنین از سوی مجمع خیرین مسجدساز توسط مدیرعامل محترم مجمع هدایایی به نیابت از جناب حجت الاسلام و المسلمین حاج محسن قرائتی( رییس ستاد اقامه نماز کشور و رییس هیات امنای مجمع خیرین مسجدساز) به خانواده محترم زهره وند تقدیم گردید.


  

پاسخ دهید لغو پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *