31 اکتبر

اقتدا مادران به حضرت ربابه (س) مهمترین پیام همایش شیرخوارگان حسینی است/ گره خوردن عواطف به بحث‎های دینی عامل مهم زنده نگهداشتن حادثه کربلا است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مجید نصیری کارشناس دینی در گفت و گو با خبرنگار گوهرشادنیوز، گره خوردن عواطف و احساسات به بحث های دینی و اعتقادی را عامل مهم زنده نگهداشتن حادثه کربلا خواند و تصریح کرد: واقعه عاشورا اوج گره خوردن اعتقادات و احساسات است.

نصیری شهادت مظلومانه حضرت علی اصغر(ع) در روز عاشورا را اوج تبلور احساسات برشمرد و ابراز داشت: مظلومیت امام حسین(ع) در شهادت فرزند شیرخوارشان به نمایش گذاشته شد، چرا که این کودک اهل جنگ نبوده و سند مظلومیت امام (ع) است.

این کارشناس دینی شهادت حضرت علی اصغر(ع) را نمونه تفسیر آیه ۹ سوره مبارکه تکویر «بِأَیِّ ذَنْبٍ قُتِلَتْ» دانست و اظهار داشت: تشکیل جلساتی مثل شیرخوارگان حسینی با مشارکت خانوده ها، مخصوصاً شرکت مادران به همراه کودکان خردسالشان ثمرات تربیتی فراوانی را به همراه خواهد داشت.

وی اثر تربیتی عمیق مجالس عزا در زندگی مادران و آینده کودکان را مشهود خواند و ادامه داد: حضور جمع خانواده ها به همراه فرزندان در مجالس عزا تنها یکی از برکات مجالس ابا عبدالله (ع) است.

نصیری قمیه زنی نوزادان به وسیله مادرانشان را کاری قبیح خواند و توضیح داد: برخی مادران سر کودکانشان را به نشانه عزا می خراشیدند که در اسلام بسیار ناپسند بوده و تقبیح شده است.

این کارشناس دینی همایش شیرخوارگان را غیر قابل مقایسه با آیین قمه زنی دانست و عنوان داشت: از راه های متفاوتی می توان به یک هدف رسید، استفاده از راه غلط و دون شأن غیر عقلانی بوده چرا که یکی از بزرگترین پیام های عاشورا این است که «هدف وسیله را توجیه نمی کند».

وی همایش شیرخوارگان حسینی را سراسر محاسن دانست و افزود: از جمله این محاسن پاسداشت مقام ایثار حضرت ربابه(س) است که به عنوان یک مادری از فرزند شیرخوارش در مسیر ولایت می گذرد.

نصیری با بیان این مطلب که مهمترین پیام همایش شیرخوارگان حسینی اقتدا مادران به حضرت ربابه (س) است، ادامه داد: مادران کودکانشان را  فدائیان حضرت علی اصغر (ع) دانسته و با امید به این که یاوران و زمینه سازان ظهور شوند در این مراسم حاضر می شوند.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *