12 مه

الهی بودن انسان، در گرو سعی و تلاش است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ و به نقل از  بازتاب بروجرد آیت اله “احمد مبلغی” عضو مجلس خبرگان رهبری ظهر پنج شنبه در همایش دهیاران و شوراهای بخش اشترینان که در فرمانداری برگزار شد گفت: روز قیامت انسان ها را به طایفه دار بودن نمی سنجند بلکه آنهایی که بیشتر سعی و تلاش کرده و در خدمت خلق خدا باشند مورد توجه قرار می گیرند.

 

وی اضافه کرد: باید جامعه را به سمت ساده زیستی و دوری از اشرافی گری سوق دهیم تا مورد رضایت خداوند قرار گیرد و براساس آموزه های قرآنی بدون سعی و کوشش موفقیت حاصل نمی شود.

 

وی با اشاره به شعار امسال افزود: حمایت از کالای ایرانی و تولید ایرانی که از مطالبات اصلی رهبری است تنها با کار و تلاش فروان محقق می شود.

 

آیت اله مبلغی اظهار داشت: ظرفیت بالای روستاها در تولید صنایع دستی می تواند سبب اشتغال فراگیر شود و کار و تولید را رونق دهد که ضروری است تا تلاش و حمایت های لازم در این راستا صورت گیرد.

 

به گفته وی فلسفه تشکسل شوراها استفاده از اجتماع عقل هاست تا به کار گیری نخبگان و فرهیختگان جامعه ظرفیت را استخراج و به اشتغال و سازندگی کمک کنند.

 

وی اضافه کرد: برای مبارزه با فساد باید نظارت را دقیق تر کرد و از نظارت های چند لایه ای استفاده کرد زیرا نظارت ضامن سلامت کار خواهد شد.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: در هر جایی که نا آبادی هست معلوم می شود که ما به وظیفه خود در شوراها عمل نکرده ایم و باید کار بیشتری انجام دهیم.

 

در ادامه این جلسه “محسن یعقبی فر” بخشدار اشترینان گفت: بیکاری و نبود اشتغال از مهمترین مشکلات جوانان بخش اشترینان است به طوری که طی چند سال اخیر ۱۰ هزار نفر از جمعیت این بخش به دلیل بیکاری از این بخش مهاجرت کرده اند.

 

به گفته وی ۱۲۰۰ پرونده اشتغال روستایی تحویل بخشداری شده که ۲۰ پرونده باید از این تعداد برای دریافت تسهیلات انتخاب شود که با این تعداد کم نمی توان به اشتغال روستایی کمک کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *