6 آگوست

امامزادگان تضمین کننده آرامش روحی وتقویت کننده ایمان مردم هستند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مباحث؛ عضو خبرگان ر هبری به مناسبت روز ملی تکریم امامزادگان گفت: انسان مرکب از جسم و روح است که هر کدام به طور ویژه دارای نیازهایی است .

آیت الله  مهدوی گفت: اعتقاد به آفریننده جهان، اعتقاد به قیامت، اعتقاد به انبیاء، عادات خوب، دور کردن عادات بد و دانستن احکام مهم ترین نیازهای روح برای یک انسان عاقل است.

وی با اشاره به ابعاد زیر ساختی نیاز های روح اظهار کرد : این دسته از نیاز ها بایستی دارای جهان بینی، نیاز اخلاقی و دانستن احکام باشند

استاد حوزه با اشاره به ابعاد وجودی انسان عنوان کرد: انسان عاقل کسی است که هم به نیازهای جسم و هم نیاز های روح خویش به طور کامل پاسخ می دهد.

وی  با بیان مهم ترین نیاز های جسم اظهار کرد: غذا، لباس، خواب، تفریح، معالجه در صورتی بیمار شدن، ازدواج و مسکن نیاز های ویژه جسم برای هر انسان به شمار می آید.

عضو خبرگان رهبری با تاکید برفواید و اثرات بیشتر نیاز روحی عنوان کرد: در مقام عمل انسان عاقل کسی است که توجه ویژه به نیاز روحی خود دارد ولی به هر دو نیاز روحی و جسمی خود پاسخ می دهد.

آیت الله مهدوی با تاکید بر تعبیر مقام معظم رهبری از این روز تصریح کرد: امامزادگان بایستی قطب فرهنگی برای مردم هر منطقه باشند و مردم در کنار آنان بتوانند آرامش روحی خود را تضمین کنند.

وی تاکید کرد: امامزادگان و بقاع متبرکه مراکز معرفتی هستند که برای زندگی مردم مفید و مکان مغفرت و آمرزش آن ها هستند.

وی با اشاره به قرآن کریم تصریح کرد: خداوند در قران می فرمایند: الا به ذکرالله تطمئن القلوب. این برای افرادی که دارای اضطراب روحی و فکری هستند بسیار معجزه آور است.

آیت الله مهدوی عنوان کرد: هرگاه در دل به یاد خدا می افتیم سه چیز برای ما یادآور می شود، خداوند تبارک و تعالی قدرت دارد و نیاز ما را بر طرف میکند، خدای بزرگ و مهربان رفعت دارد و همچنین علم کافی به نیاز ما دارد.

وی ادامه داد: وظیفه ما این است ایمان خود را زیاد کنیم، رابطه خود و خدای خود را از طریق امامزادگان تقویت و اخلاق خود را تهذیب ببخشیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *