19 آگوست

امامزادگان طلیعه داران اسلام ناب محمدی(ص) بودند/ لزوم استفاده از بقاع متبرک برای افزایش بصیرت در جامعه

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ آیت الله سید عباس میریونسی عضو شورای عالی حوزه های علمیه در گفتگو با سرویس دین و اندیشه شبکه اطلاع رسانی مرصاد، وجود امامزادگان در کشور را مایه مباهات و بهره مندی از فضای معنوی دانست و افزود: امامزادگان ستارگان آسمان عصمت و ولایت و طلیعه داران اسلام ناب محمدی(ص) بودند که بر اثر ظلم و جور بنی عباس به ایران و کشورهای اسلامی پناه آوردند.

 

وی در ادامه خاطر نشان کرد: در بقاع متبرک باید زمینه روشنگری و بصیرت افزایی برای مردم فراهم شود و زائران با دین و سیره اهل بیت(ع) آشنا شوند.

 

آیت الله میر یونسی با اشاره به اهمیت و جایگاه امامزادگان در کشور بیان داشت: فلسفه اصلی بقاع متبرکه علاوه بر حفظ یاد و نام آن بزرگواران، گسترش سیره و راه و روش و همچنین سبک زندگی ائمه است.

 

عضو شورای عالی حوزه های علمیه خاطر نشان کرد: بی تردید اکرام و احترام بقاع متبرکه بر هر فردی واجب است چرا که در آن بیوت الهی، ذکر و یاد خدا موجب قرب الی الله شده و برکات الهی شامل حال زائران خواهد شد.

 

این استاد حوزه در پایان وجود امامزادگان را مایه حفظ دین اسلام دانست و تصریح کرد: امامزادگان هم در دوران حیات و هم بعد از آن برکات زیادی را برای مردم به همراه داشتند، لذا باید مردم شکرگزار این نعمتی که خداوند به آنها عنایت نموده، باشند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *