4 سپتامبر

امام جماعتی که ۵۱ سال است نماز جماعت برپا می کند+فیلم

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از آران مغان، مسجد جامع پارس آبادمغان بعنوان قدیمی ترین مسجد این شهرستان از زمان تاسیس نقش مهم دینی و اجتماعی را در منطقه بویژه دوران انقلاب و دفاع مقدس داشته است.

 

این مسجد در سال ۱۳۳۵ بنا شده است و از سال ۱۳۴۴ یعنی قبل از انقلاب تا کنون بصورت مداوم نمازجماعت با شکوه خاصی برگزار می شود.

 

خبرنگار ما به بهانه ۳۱ مرداد روز جهانی مساجد به پای صحبتهای روحانی مسجدی رفته که ۵۱ سال است در قدیمی ترین مسجد پارس آباد مشغول برپایی نماز جماعت است که در ادامه می خوانید:

 

حجت الاسلام رمضانی که از زمان تاسیس مسجد جامع تا کنون امامت نماز جماعت این مسجد قدیمی را بر عهده دارد در این باره می گوید: ۵۱ سال است که در این مسجد به برپایی نماز جماعت مشغول بوده و روحانی است که اولین نماز جماعت پارس آباد را در این مسجد برپا کرده است.

 

وی ادامه می دهد: در اوایل، نماز جماعت در مسجد جامع را با ۵ الی ۱۰ نفر برپا کرده که الحمدالله رفته رفته بر تعداد نمازگزاران افزوده شد و بطوری که امروزه این مسجد روزها مملو از نمازگزارانی است که با خلوص نیت به راز و نیاز با معبود می‌پردازند.

 

رمضانی با بیان اینکه این مسجد در دوران انقلاب محل تجمع انقلابیون محسوب می شد، گفت: در کنار برگزاری نماز جماعت، راهپیمایی مردم پارس آباد از این مکان مقدس شروع می شد و از طریق این مسجد به شهرهایی که مردمانش از کمبود نان در تنگنا بودند ضمن جمع آوری نان از عشایر و مردم این شهر، به مناطق محروم ارسال می شد.

 

آذرمی روشندل (نابینا) که از سال ۶۱ افتخار موذنی مسجد جامع را بر عهده دارد نیز در این باره می گوید: ۳۴ سال است که در این مسجد مشغول موذنی هستم و در این راه هرچه نفس دارم در راه خدا خرج می کنم و از این عبادت هیچگاه سیر نمی شوم.

 

فارغ از برپایی نمازجماعت در قدیمی ترین مسجد پارس آباد، تشکیل کانونهای فرهنگی و هنری، مهدویت، پایگاه مقاومت بسیج، کتابخانه و سالن مطالعه و خانه دیجیتال موجب پویا شدن آن شده است.

 

در استان اردبیل یک هزار و ۹۰۰ مسجد وجود دارد که ۲۱۵ مسجد در سطح شهرستان پارس آباد فعالیت فرهنگی دارند، مساجد جامع، عباسیه، المهدی و… از مساجد قدیمی شهرستان پارس آباد هستند.

انتهای پیام/م

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *