2 دسامبر

امام منتظران عالم و اصلی‌ترین منجی بشر

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از بلاغ، امامی که جهان روز به روز مشتاق‌تر از حضورش می‌شود و نیازمندتر. در هیچ دوره تاریخی از زندگی بشریت نبوده است که به اندازه زمان کنونی بشر منتظر و تشنه حضور امام غائب باشد.

امامی که همه فرهنگ‌ها و همه دین‌ها به نوعی وعده آمدنش را داده‌اند و پیروانش منتظر حضور سبزش هستند.

امروزه بشریت به سرنوشت بسیار تلخی دچار شده است. از سوی هجوم عظیم جنگ‌ها و کشتارها، قحطی و گرسنگی، بلایای طبیعی و برهم خوردن اکوسیستم محیط زندگی، افزایش دما و گازهای گلخانه‌ای و هزاران بلا و مصیبتی دیگر سهم بشر از این دنیای مدرن و پیشرفته است.

امروزه مدرنیته، نه تنها کمکی به آرامش بشر نکرد بلکه زندگی انسان‌های منهای خدا و معبود حقیقی دچار بحران‌های عمیق و گره‌های کوری شده است که نیازمند به منجی‌ای است که همه این مشکلات را رفع کند.

انسان مدرن غربی نیازش به منجی بسیار بیشتر از دیگران است. انسانی که گمان می‌کرد تکنولوژی و آسایش حاصله از آن می‌تواند خلا معنویت و خداپرستی را برای آنها پر کند، لذا روز به روز در این حوزه غرق‌تر می‌شد و به همان نسبت بیرون آمدن از آن برایش سخت‌تر.

این بشر احتیاج به یک خانه تکانی اساسی دارد تا زنگارها را از دل برکند و برای پرشی نهایی آماده شود.

این اتفاق فقط و فقط با حضور یک منجی حقیقی اتفاق خواهد افتاد و دیگرانی که در این وادی ادعاهایی دارند کلاشانی هستند که به دنبال غرق کردن بیشتر انسانیت در منجلاب فساد هستند.

امید حضور و ظهور منجی آخرالزمانی از دیدگاه مسلمانان به عنوان آخرین دین الهی در این عرصه تنها راه نجات است. زمانی که پیش‌بینی‌های آینده را از زبان امامان معصوم می‌شنویم به این نکته پی می‌بریم که تنها منجی اصلی و نهایی برای بشریت همین امام عصر(ع) است که با حضورش همه این موانع و مشکلات را برطرف خواهدکرد .

حال باید مردان و زنان شیعه که بسترساز اصلی این ظهور هستند خود را برای ماموریت آخرالزمانی خود آماده کنند. ماموریتی که خدا به قوم خاصی از میان بندگان خود بخشیده و آنها را مامور انجام آن کرده است.

به قول حضرت حافظ : «آسمان بار امانت نتوانست کشید/ قرعه کار به نام من دیوانه زدند»

اگر این فرصت طلایی از دست رود مطمئنا این ظهور به تعویق خواهد افتاد و بشر بیشتر در نفسانیت و منیت خود غرق خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *