29 نوامبر

امروز جمعه، بیماران پروانه‌ای تویسرکان به مشهد مقدس اعزام می شوند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا «حمیدرضا نوروزی» در گفت و گو با خبرنگار رودآور؛ با اشاره به مواردی از وقف نامه ۱۴۸ سال پیش مرحوم حاج خسرو میرزا که در روستای باقرآباد این شهرستان زندگی می کرد، گفت: آن مرحوم بخشی از زمین های کشاورزی خود را برای امورخیریه، تعمیر هر ساله حمام و قنات روستا و تعزیه خوانی وقف کرده بود بخشی دیگر را هم برای تأمین هزینه اعزام زائران امام رضا(ع).

وی اظهار کرد: امروز در تویسرکان ۱۲ بیمار پروانه ای زندگی می کنند که وقف خاصی برای حمایت از آنان نیست، اما می شود در قالب اعزام به مشهد از محل وقف نامه مرحوم خسرومیرزا به نوعی با آنان هم دردی کرد.

رئیس اوقاف و مور خیریه تویسرکان افزود: با توجه به نوع بیماری که پروانه ای ها دارند، سعی شده تا برخی از اعضای خانواده هایشان هم راهی سفر شوند، از این رو امروز جمعه ۱۲ بیمار پروانه ای و پنج نفر از خانواده های آنان به مشهد مقدس اعزام می شوند.

نوروزی تصریح کرد: باتوجه به مشکلات روز، می طلب که واقفان خیراندیش جدید با نیت خیری که دارند از مشاوره های اداره اوقاف برای جهت دهی به وقف های خود بهره مند شوند، چرا که می توان برای حل مشکلات و رفع نیازهای روز جامعه از وقف های جدید با نیات به روز استفاده کرد.

انتهای پیام/ 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *