22 نوامبر

امروز پیکر هر ۲۶ قربانی حادثه خونبار اتوبوس زائران یزدی تشییع می شود

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در مصاحبه با خبرنگار یزد رسا ضمن عرض تسلیت سانحه تاسف بار اتوبوس زائران ایرانی به مردم دارالعباده استان یزد و آرزوی صبر برای بازماندکان قربانیان این حادثه اظهار کرد:این حادثه یک داغ بزرگی بود که بر دل مردمان کویر دارالعباده یزد امروز سنگینی می کند.

سعید زارع افزود: طبق آخرین تصمیمی که امشب در فرماندار اتخاد شد قرار است امروز پیکر جانباختگان این حادثه بعد از انجام تشریفات و آماده سازی در پزشکی قانونی، تشییع پیکر هر ۲۶ جانباخته گرامی ساعت ۱۲ ظهر از میدان شهدای امیر چخماق یزد با اقامه نماز آغاز خواهد شد.

زارع با بیان اینکه مراسم تشییع پیکر این ۲۶ زائر اربعین تا مسجد روضه محمدیه ادامه خواهد داشت تصریح کرد: با توجه به اینکه تعدادی از این عزیزان از اهالی شهرستان های مهریز، بافق و مناطق شمسی و خیرآباد هستند پس از تشییع بنا به تفکیک هر منطقه تابوت ها تحویل خانواده ها داده می شود.

وی بیا اشاره به اینکه تعداد ۸ پیکر نانباختگان این حادثه غمبار مربوط به شهر یزد است گفت: پیکر این ۸ عزیز مجددا از میدان امام رضا(ع) تا خلدبرین تشییع می شود.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی عنوان کرد: مراسمی در همین خصوص نیز صبح روز جمعه در مسجد روضه محمدیه از سوی آیت الله ناصری نماینده ولی فقیه، استاندار یزد، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار می شود که از آحاد مردم دعوت می کنیم در این مراسم شرکت کنند.

زارع در پایان خاطر نشان کرد:  با  توجه به این که این جانباختگان از  زائر امام حسسین بودند و برای  اربعین به عنوان بزرگترین حرکت عالم تشیع قدم در راه حرم امام حسین(ع) گذاشته بودند لازم است همه مردم در هم در مراسم تشییع و تدفین و هم مراسم یادبود اینن عزیزان حضور داشته باشند تا هم مراسم اربعین را ارج نهادی کنند و هم تسلای خاطر بازماندگان این قربانیان باشند.


 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *