22 سپتامبر

امر به معروف و نهی از منکر یکی از مهمترین دغدغه های مراجع تقلید است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سایت خبری زنان قم،   آیت‌الله حسین نوری همدانی ظهر امروز در دیدار با اعضای ستاد مرکزی امر به معروف و نهی از منکر، ضمن اشاره به مهم بودن مسئله امر به معروف و نهی از منکر، اظهار داشت: کار ستاد امربه معروف و نهی از منکر مقدس و بسیار تأثیرگذار می باشد و هیچ قشری به اندازه این ستاد در جامعه تأثیرگذار نیست.

وی ادامه داد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به امام خمینی(ره) در خصوص ایجاد یک وزارتخانه قدرتمند که این موضوع را پیگیری کند صحبت کردم ولی به دلیل شروع جنگ تحمیلی این موضوع عملیاتی نشد.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه موضوعی مهمتر از مسئله امر به معروف ونهی از منکر در اسلام نداریم، گفت: خداوند انسان ها و این نظام را آفرید، پیامبران را آورد، مقدمات اسلام را فراهم کرد و خیلی اتفاقات دیگر ولی ساخت جامعه را بر عهده خود مردم قرار داده است.

وی ادامه داد: این مسئله ای است که تا به امروز عملی نشده است و یکی از دغدغه های ما می باشد؛ این مسئله کار دفتری و نوشتنی نیست در حالی که این موضوع یک کار عملیاتی می باشد که هنوز اتفاق نیفتاده است.

این استاد حوزه با اشاره به اینکه باید با پیگیری ها مشکلات را حل کنید، بیان داشت: شما باید به‌قدری قدرتمند باشید که همه قدرت ها زیر سیطره شما باشند؛ وقتی در روزنامه‌ای مطلبی می نویسند روزنامه دیگر آن را تکذیب می کند که شما باید در این زمان وارد شوید و اقدامی کنید.

وی اضافه کرد: هر روز در بانک ها دیرکرد دریافت می کنند و ما هم می گوییم حرام است ، چند سال است مسئله عفاف و حجاب مطرح است، یکی می گوید برجام درست است یکی می گوید نه و خیلی مسائل دیگر که اتفاق می افتد که این ستاد باید در این موارد اقدامی انجام دهد.

آیت الله نوری همدانی با اشاره به اینکه این ستاد نباید بگذارد چنین منکراتی به وجود بیایید، گفت: شما کار مهمی را برعهده گرفته اید و برای اینکه کل جهان را دعوت به خیر کنید باید قدرت داشته باشید چرا که ارزش ها و ضد ارزش ها به این مسئله مربوط است.

وی ادامه داد: در مجلس قانون تصویب کنیم درکتاب ها بنویسیم مسئله امر به معروف و نهی از منکر حل نمی شود باید عمل و کار عملیاتی باشد تا به مشکلاتی مانند عفاف و حجاب، دیرکرد بانک ها، شبکه های ماهواره ای و… مواجه نشویم.

مرجع تقلید شیعیان در خاتمه خاطرنشان شد: پرچمی را که شما در دست دارید بسیار مهم است باید در هر امری دچار مشکل شدید بگویید تا شاید بتوانیم کمک کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *