4 مه

امکان اسکان زائران اربعین در سامرا و کاظمین

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت‌الاسلام سیدحمید حسینی رئیس اتحادیه رادیو و تلویزیون عراق در گفت‌وگو با خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس با اشاره به تمهیدات لازم برای اسکان زائران اربعین در عراق، اظهار داشت: سال گذشته یک‌هزار خانه عراقی‌ها برای اسکان زائران اربعین حسینی آماده‌سازی شد که در نهایت حدود ۵۰۰ هزار نفر در کربلا و نجف اسکان داده شدند.


اسکان ۷۰۰ هزار زائر اربعین در خانه‌های مردم عراق

وی به افزایش تعداد زائران حسینی برای اسکان در شهرهای عراق اشاره کرد و افزود: با اقدامات صورت گرفته، در اربعین امسال بیش از ۷۰۰ هزار زائر را در منازل مردم عراق اسکان می‌دهیم.

حجت‌الاسلام حسینی با بیان اینکه در سال ۹۶ بخش زیادی از زائران در نجف اسکان داده شدند، خاطر نشان کرد: ۳۰۰ هزار نفر از زائران اربعین در نجف و ۲۰۰ هزار نفر در مسیر نجف تا کربلا و کربلا اسکان یافتند، به طوری که ما بیشتر محل اسکان زائران را در این دو شهر فراهم کردیم.

زائران اربعین به سامرا و کاظمین هم مشرف می‌شوند

مسئول طرح لواءالخدمةالحسینه با اشاره به امکان اسکان زائران حسینی در کاظمین و سامرا، گفت: با توجه به امنیت ایجاد شده، در اربعین امسال علاوه بر کربلا و نجف، زائران حسینی به سامرا و کاظمین مشرف شده و در آنجا نیز اسکان می‌یابند.

منبع: فارس

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *