7 ژوئن

اولین نماز جمعه اهل سنت بلوچ شهرستان گالیکش اقامه شد + تصاویر

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از نیلکوه مولوی «نعمت‌الله کاشانی» در اولین نماز جمعه اهل سنت بلوچ شهرستان گالیکش با تشکر از مولوی «محمدحسین گرگیج» امام‌جمعه اهل سنت آزادشهر و آیت‌الله سید «کاظم نورمفیدی» نماینده ولی‌فقیه در استان گلستان که موجبات اقامه نماز اهل سنت در شهرستان گالیکش را فراهم کردند گفت: پیامبر گرامی اسلام برای درک مسلمانان از روز جمعه و اقامه نماز در آن فضائل بی‌شماری ذکر کرده است.

nilkooh2442 1

وی افزود: روز جمعه روز تفریح نیست؛ روز اقامه نماز و در حقیقت روز امتحان الهی است.

به گفته مولوی کاشانی یهود روز شنبه را، مسیح روز یکشنبه را و پیامبر گرامی اسلام برای امت خودش روز جمعه را روز امتحان الهی انتخاب کردند.

وی افزود: در روز جمعه به حضرت آدم وحی شد به روی زمین بروند و قیامت هم در روز جمعه برپا می‌شود.

امام‌جمعه اهل سنت بلوچ روستای محمودآباد گالیکش گفت: جمعه روز ارزشمندی است و خداوند به‌عنوان هدیه به ما مسلمان‌ها داده است.

خطیب جمعه اهل سنت بلوچ گالیکش از نمازگزاران درخواست کرد: تلاش کنیم امورات ما مانع اقامه نماز جمعه نشود.

nilkooh2442 1

به گزارش «نیلکوه» هفته جاری با پیگیری‌های مولانا «محمدحسین گرگیج» امام‌جمعه اهل سنت شهرستان آزادشهر و مدیر دارالعلوم فاروقیه گالیکش مجوز اقامه اولین نماز جمعه اهل سنت شهرستان گالیکش توسط آیت‌الله سید «کاظم نور مفیدی» نماینده ولی‌فقیه در استان گلستان به مولوی «نعمت‌الله کاشانی» (مشعوف) از شاگردان مولانا « محمدحسین گرگیج» داده شد.

این سومین نماز جمعه اهل سنت بلوچ استان گلستان است که اقامه می‌شود و پیش از آن نیز مجوز اقامه این نماز در شهرستان آزادشهر به امامت مولوی «محمدحسین گرگیج» و روستای «رضاآباد» شهرستان رامیان به امامت مولوی «عبدالغفور جمالزایی» صادرشده است.

طبق آمار غیررسمی قریب ۳۰ روستای بلوچ‌نشین در گالیکش وجود دارد که جمعیتی قریب ۱۵ هزار نفر از مجموع جمعیت ۶۳ هزارنفری این شهرستان را تشکیل می‌دهند.

شایان‌ذکر است پیش‌ازاین در مهرماه ۱۳۷۲ اقامه نماز شیعیان شهرستان گالیکش به امامت حجت‌الاسلام سید «باقر موسوی» در مسجد جامع شهر گالیکش و مهرماه ۱۳۹۲ اقامه نماز جمعه اهل سنت ترکمن به امامت آخوند «عبدالمجید آرمون» در روستای ینقاق گالیکش صادرشده بود.

عکس و گزارش: حسین مهدوی

nilkooh2442 1

nilkooh2442 1

nilkooh2442 1

nilkooh2442 1

nilkooh2442 1

nilkooh2442 1

nilkooh2442 1

nilkooh2442 1

nilkooh2442 1

nilkooh2442 1

nilkooh2442 1

nilkooh2442 1

nilkooh2442 1

nilkooh2442 1

nilkooh2442 1

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *