8 سپتامبر

بازسازی واقعه غدیر باید در جامعه نهادینه شود

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از رودان نیوز؛حسین تشکری مسئول هیئات مذهبی شهرستان رودان در حاشیه جلسه هماهنگی بازسازی واقعه غدیر در شهرستان رودان با اشاره به اهمیت و جایگاه عید بزرگ غدیرخم، اظهار کرد: یکی از اعیاد بزرگ و عیدالله اکبر، عیدغدیرخم است، به همین سبب برای اینکه این عید زنده نگه داشته شود و مردم بیشتر با این واقعه بزرگ آشنا شوند، نیاز به بازسازی این واقعه در قالب نمایش و تصویر است و مردم از نزدیک این واقعه را ببینند چرا که تأثیر آن روی افراد و کسانیکه از واقعه غدیر غافلند و یا اهل مطالعه نیستند بیشتر است.

وی با بیان اینکه عیدغدیر ریشه در دین و قرآن ما دارد و باید براساس قرآن و روایات کار کنیم، افزود: مسائل تاریخی، مذهبی، تعیین شخصیت ها، جایگاه، مکان و لباسها و دیگر موارد در بازسازی واقعه، باید بر اساس شأن و منزلت غدیر انتخاب شود و با رعایت موازین اخلاقی و اسلامی که همه اقشار جامعه متوجه شوند انجام شود و اگر توانستیم در این نمایش درست عمل کردیم می تواند به نحو احسن به بینندگان القا شود.

تشکری با اشاره به اینکه دشمنان اسلام نمی خواهند چنین نمایش هایی باشد، ادامه داد: کسانیکه عید ولایت را قبول ندارند از این کار ما نگران می شوند، به همین سبب این کار ما را زیر ذره بین قرار می دهند که خدای نکرده اگر جایی از این صحنه ها بالا و پایین باشد، آنها سوء استفاد کنند.

مسئول هیئات مذهبی رودان سریال امام علی(ع) و حضرت یوسف را نمونه بارز تأثیرگذاری مثبت اسلامی در جهان دانست و ادامه داد: این آثار گرانقدر در کشورهای همسایه و غیر مسلمان نمایش داده شد و بیشتر افراد تحت تأثیر قرار گرفتند و با واقعیات اسلامی آشنا شدند، بطوری که دشمنان اسلام هرکاری کردند که بخواهند یک ایرادی از این آثار بگیرند نتوانستند، چون این آثار براساس قرآن، مستندات و روایاتی که مورد تأیید اهل سنت و شیعه بود ساخته شده بود.

وی اضافه کرد: اهل سنت براین معتقدند که در واقعه غدیر، پیامبر(ص) حضرت امام علی(ع) را بعنوان دوست معرفی می کند، در حالیکه مطرح کردن مسئله دوستی نیازی به جمعیت بسیار نبود و در یک جا جمع شوند که پیغمبر بخواهد دوستی خودش را با امام علی(ع) مطرح کند.

مسئول هیئات مذهبی رودان خاطرنشان کرد: از مسئولان شهرستان انتظار داریم که در بازسازی واقعه غدیر همکاری لازم را انجام دهند و این کار معنوی در جامعه نهادینه شود و آن چیزی که مدنظر قرآن و اسلام است اجرا شود.

همچنین در پایان این جلسه از مسئول هئیت مذهبی امام جعفرصادق(ع) رودان جهت حضور فعال در مراسمات مذهبی و دینی تقدیر و تشکر شد و هدایای به رسم یادبود اهدا شد.

انتهای پیام/م

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *