7 مارس

بانوی ایرانی؛ احیاگر هویت زن مسلمان/ حضور بانوان در تمام عرصه‌ها ضامن تداوم انقلاب اسلامی است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا «مینو اصلانی» در حاشیه مراسم گرامیداشت روز قشر بسیج جامعه زنان در ارومیه، در گفت و گو با  اروم نیوز گفت: حضور زن در جامعه و نقش آفرینی های او در عرصه های مختلف غیر قابل انکار است و جایگزینی نداردچراکه شاهد برپایی نهضت های مختلفی در جوامع مختلف در دو قرن اخیر بودیم اما به دلیل عدم حضور زنان به نتیجه نرسیده است.

وی، افزود: حضور زنان ایرانی در تمامی نهضت ها احیاگرهویت زن مسلمان در قرن معاصر است و حضور زنان برابر است با حضور لایه های مختلف اجتماعی در به ثمر نشستن نهضت چراکه زنان با حضور خود در تمامی عرصه ها نهضتی بی بدیل اغاز کردند.

مسئول سازمان بسیج جامعه زنان کشور، تصریح کرد: در تمامی طول انقلاب با وجود اینکه احتمال خطرات بسیاری برای زنان وجود داشت اما زن ایرانی با تمام وجود در مقابل سختی ها ایستاده و در به ثمر نشستن نهضت کوشیده است.

* شهیده دباغ، اسطوره مقاومت برای بانوان ایرانی

اصلانی، با اشاره به نقش شهیده مرضیه دباغ و نقش آفرینی وی در طول تاریخ انقلاب، گفت: اکنون می توان وی را به عنوان اسطوره مقاومت در برابر ستم های رژیم غاصب و ظالم نام برد که سالیان سال زیر شکنجه های دشمنان ایستادگی کرده و امروز به عنوان یک زن فرهیخته و فعال شناخته می شود.

وی، با بیان اینکه حضور زنان در نهضت ها برابر حضور خانواده ها است و مردمی شدن نهضت هارا تضمین می کند ادامه داد:در زمان رژیم پهلوی به تبعیت از غرب در تلاش برای معرفی کردن زن به عنوان ابراز بودند اما حضرت امام خمینی(ره) نه تنها زن را به رسمیت شناخت بلکه هویت زنانه را در خدمت انقلاب و پیروزی قرار داد.

مسئول سازمان بسیج جامعه زنان کشور، شاخصه های  زن را سرشار از ایثار فداکاری بیان کردو افزود: این در حالی است که در فرهنگ غرب این شاخصه ها به عنوان ضعف برای زن تلقی می شوند چون معتقند زن هم باید مرد واره باشد تا بتواند در جامعه حضور داشته باشد.

* نقش بی بدیل زن در فعالیت های اجتماعی

اصلانی، گفت: امام خمینی(ره) با برهم زدن این معادله، معادله ای برپایه فطرت الهی زن رقم زده و به خصوصیات زنانه ارج نهاده و نه تنها هویت زنان را با این شاخصه ها به رسمیت شناخت بلکه آن را در فعالیت های اجتماعی پر تاثیر خواند.

وی، با بیان اینکه نقش زنان در بهمن ۵۷ و زمان انقلاب خلاصه نمی شود، اذعان داشت: همچنان شاهد حضور زنان در تمام عرصه های انقلابی هستیم و همین حضور خود ضامن تداوم انقلاب اسلامی است.

مسئول سازمان بسیج جامعه زنان کشور، با اشاره به اینکه حضو زنان تنها در خود آن ها خلاصه نمی شود اظهار داشت: زنان دلیر و شجاع ایرانی علاوه بر حضور پر قدرت و صلابت خود در عرصه های مختلف همسران و فرزندان خود را نیز برای دفاع از انقلاب راهی جبهه ها کرده اندو توانستند با از خود گذشتگی های خود سرنوشت تاریخ را تغییر دهند.

وی، گفت: ۷ هزار زن ایرانی درطول دوران انقلاب به شهادت رسیده اند و آرامشی که در شهر ها و خانواده ها حاکم بود نشان از مدیریت مدبرانه زنان داشت.

اصلانی، خاطر نشان کرد: زن ایرانی در ابتدا یک مادر است و سپس یک همسرو یک فعال اجتماعی و به گونه ای که هیچ کدام از این ها نقش مادری او را منکر نمی شوند.

مسئول سازمان بسیج جامعه زنان کشور، تصریح کرد: دشمن سال هاست در تلاش است به روش های مختلف نقشه ها و توظئه های خود را عملی کرده و ضربات خود به انقلاب وارد کند اما اگر زنان عفیف باشند نقشه های آنان به راحتی خنثی می شود.

وی، بابیان اینکه بانوان عفیف کشور توانسته اند با حفظ حجاب خود در مقابل فتنه های شوم دشمنان بایستند ابراز داشت: باید در خصوص تببین جایگاه حجاب و عفاف در جامعه برنامه داشته باشیم و از همه مهم تر رسانه ها می توانند در این راستا نقش مفید و قابل توجهی داشته باشند.

اصلانی، گفت: رسانه ها و شبکه های اجتماعی نیز باید در حد متعادل به تبیین حجاب بپردازند و بتوانند بدون افراطی گری حجاب و عفیفه بودن را در جامعه تبیین کنند.

مسئول سازمان بسیج جامعه زنان کشور، در پایان به نقش مهم و تاثیرگذار خانواده ها در بحث حجاب اشاره کرد و افزود: باید بتوانیم به خوبی از توانمندی خانواده ها در راستای محکم کردن پایه های حجاب و عفاف استفاده کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *