22 فوریه

برای ظهور امام زمان(عج) باید اراده مردم هم محقق شود/ حوزه های علمیه موانع ظهور را رفع کنند

 

وی افزود: خداوند متعال طرحی را برای تکامل و اداره بشر تدبیر فرمودند که مبنا و مجرای آن طرح، بعثت بود و بعثت آغاز اسلام است.

 

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار کرد: مقطع دوم تاریخ، غدیر بود که غدیر مرحله استکمال بعثت است.

 

آیت‌الله سعیدی اضافه کرد: مقطع سوم، عاشورا است و عاشورا احیای بعثت و غدیر است.

 

وی خاطرنشان کرد: پیامبر(ص) که می فرمایند “حسین مِنّی و انا من حسین” به معنای این است که انقلاب عاشورا در راستای احیای بعثت بود.

 

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: مقطع و مرحله چهارم، انقلاب اسلامی ایران برای بسترسازی ظهور است.

 

آیت‌الله سعیدی با بیان این‌که مقطع پنجم ظهور امام زمان(عج) برای جهانی‌سازی بعثت پیامبر(ص) است افزود: آیت الله حسن زاده آملی می فرمایند “انقلاب اسلامی بین طلوعین غیبت و ظهور است” تا بستر برای خورشید آماده شود چراکه اگر بلافاصله از تاریکی به خورشید برسد، ممکن است برای بشر مشکلاتی ایجاد کند.

 

وی با بیان این‌که در تاریخ دو نوبت تقابل تمام عیار حق و باطل را شاهد بودیم خاطرنشان کرد: یک دوره، عصر فرعونی بود که براساس شواهد تاریخی و روایی، منجّمان به فرعون گفتند جریان انقلابی پا به جهان می گذارد و بساط تو را جمع می کند که خداوند متعال، اداره خودشان را محقق کردند.

 

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: سه زن در تحقق اراده خداوند نقش داشتند که مادر حضرت موسی(ع)، خواهر حضرت موسی(ع) و آسیه بودند.

 

آیت‌الله سعیدی اظهار کرد: دومین دوره در زمان بنی عباس و لحظه تولد امام مهدی(عج) بود که از خطبه غدیر شروع می شود و ائمه(ع) ادامه می دهند که پیامبر(ص) در خطبه غدیر در خصوص ولایت و امام مهدی(عج) بارها مطالبی بیان کرده اند که به همین دلیل تمام فشار به زندگی امام حسن عسکری(ع) وارد شد.

 

وی یادآور شد: در این مرحله نیز سه نفر نقش داشتند که امام عسکری(ع)، نرجس خاتون و عمه امام مهدی(عج) بودند.

 

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: سومین مقطعی که تقابل حق و باطل در آن با تمام وجود قرار گرفته، امروز است.

 

آیت‌الله سعیدی در خصوص تفاوت‌های مقاطع دیروز با مقطع فعلی اظهار کرد: اولین تفاوت، دایره ی تقابل است که در هیچ دوره ای، تقابل بین حق و باطل به این میزان گسترده نبوده است.

 

وی افزود: امروز انقلاب اسلامی ایران، رهبری معظم و مظلومان منطقه در برابر کفر و نفاق و ارتجاع منطقه قرار گرفته است که باری که روی دوش ما است سنگین تر از همه دوره ها است.

 

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: تفاوت دوم در این است که تا زمان امام عسکری(ع)، توالی پیامبران و ائمه(ع) بوده است و از امام یازدهم به بعد، این مدل عوض شده چراکه در گذشته رهبران دنبال مردم بودند و اکنون مردم باید دنبال رهبران باشند.

 

آیت‌الله سعیدی افزود: خداوند زمینه را برای هدایت بشر فراهم کرد، ۱۲۴ هزار پیامبر و ۱۱ امام را فرستاد اما انسان زیربار نرفت و فلسفه ی آن را نفهمید و تا زمانی که انسان فلسفه ان را نفهمد و تحولی در او به وجود نیاید، خداوند حضرت حجت(عج) را به مردم عرضه نمی کند.

 

وی با اشاره به داستان حضرت یعقوب(ع) و حضرت یوسف(ع) که برادران حضرت یوسف(ع) می‌خواستند بنیامین را با خود به نزد عزیز مصر ببرند و حضرت یعقوب(ع) فرمودند با یوسف چه کردید که بنیامین را به شما بدهم؟ گفت: خداوند می فرمایند پیامبران و ائمه(ع) را برای هدایت بشر فرستادم، شما با آن ها چه کردید که آخرین حجت را هم بفرستم؟

 

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: با رهبری معظم انقلاب اسلامی، جانشین امام زمان(عج)، چه کردیم که خداوند حضرت حجت(عج) را بفرستد؟

 

آیت‌الله سعیدی گفت: امام خمینی(ره) یک نوع ظهور بود اما خواص و قائم مقامشان با ایشان چه کردند؟

 

وی اظهار کرد: باید خلق‌الله برای حضور امام زمان(عج) تشنه شوند و دنبال ایشان بگردند به گونه ای که اگر موشک‌ها برسر مردم فرود آید، دست از امام زمان(عج) برندارند و مانند کربلا نشود.

 

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان این‌که رهبران الهی براساس ظاهر مردم عمل می کردند گفت: اگر مردم اطراف خانه امام علی(ع) جمع می شوند، ایشان براساس ظاهرِ مردم قبول می کنند اما در این جا، امام زمان(عج) براساس دل مردم خواهند آمد و براساس شعارهای مردم نخواهند آمد.

 

آیت‌الله سعیدی افزود: خداوند تا زمانی که دل مردم تحول همه جانبه پیدا نکند، آخرین حجت را نخواهد فرستاد.

 

وی اظهار کرد: تفاوت دیگری که با گذشته داریم این است که در گذشته یک اراده برای تحقق وعده الهی کافی بود اما در این جا دو اراده لازم است.

 

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: اراده خداوند برای آمدن حضرت موسی(ع) محقق شد اما اراده دوم بنی اسرائیل بودند که باید پای کار می آمدند.

 

آیت‌الله سعیدی تصریح کرد: اراده دوم این است وقتی امتی با صبر و استقامت پای رهبری ایستادند پیروز می شوند اما اگر عدول کردند، انقلاب ساقط می شود.

 

وی اظهار کرد: مردمی که امروز به خاطر کمبودها اعتراض می کنند، به دلیل عدم توجه دولتمردان به قشر ضعیف جامعه است.

 

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: باید به طبقه ضعیف جامعه میرسیدیم اما به آن ها توجه نشده و طبقه اشراف باعث بسیاری از مشکلات در جامعه است.

 

آیت‌الله سعیدی افزود: زمانی که محاسبات دولتمردان و مردم عوض شد، آن موقع گرفتار معاویه شدند که با فروش بت درآمد به دست می آورد!، مصدق نیز شراب را آزاد گذاشت تا از آن مالیات بگیرد و کشور را اراده کند.

 

وی خاطرنشان کرد: به ما گفتند معیشتتان یا انرژی هسته ای؟ اما مردمی که می گفتند انرژی هسته ای حق مسلم ما است، آن قدر به سرشان خواندند که گفتند معیشت ما را درست کنید که معیشت و هسته ای، درست نشد.

 

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: امروز علاوه بر اراده خداوند، اراده و حضور مردم باید محقق شود تا امام زمان(عج) ظهور کند و تا مردم آماده نشود، امام مهدی(عج) ظهور نخواهند کرد.

 

آیت‌آلله سعیدی تأکید کرد: حوزه های علمیه باید موانع را از سر راه ظهور امام زمان(عج) بردارند.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *