2 ژانویه

برخی خیلی ادعا دارند ولی گول شیطان را می‌خورند / عدم ولایت‌پذیری فتنه ۸۸ را به‌وجود آورد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به‌نقل از پایگاه خبری تحلیلی آفتاب ری، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد مهدی ماندگاری در مراسم وفات سالروز حضرت فاطمه معصومه(س) و گرامیداشت حماسه ۹دی که در مصلی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) برگزار شد، اظهار داشت: امام رضا علیه‌السلام در روایتی فرمودند هرکس نمی تواند مرا در طوس زیارت کند، برادرم را در شهرری زیارت کند و یا خواهرم را در قم زیارت کند. 

وی با تاکید براینکه در هنگام زیارت همه مومنین را نیابت کنید و برای همه دعا کنید، افزود: مردم ری سعادتمند هستند که می توانند به راحتی برادر امام رضا(ع) و همچنین حضرت عبدالعظیم(ع) را که جایگزین زیارت حضرت اباعبدالله(ع) است، زیارت کنند.  

ماندگاری با بیان اینکه بهترین نقشه سعادت، قرآن و عترت است، گفت: هر کس بخواهد در زیر سایه اسلام به سعادت برسد باید چهار نکته را رعایت کند که درصورت رعایت این موارد سعادتمند می شویم. کسی که نقشه زندگیش غیر از اسلام باشد، دینش قبول نیست چنانکه امام رضا(ع) فرمودند؛ معارف ما را یاد بگیرید و به دیگران بیاموزید.

وی با تصریح اینکه بصیرت در مواقعی مطرح می شود که ظاهر مسئله و باطنش متفاوت باشد، بیان کرد:  اولین نکته بصیرت این است که تکلیفمان را بشناسیم و درست عمل کنیم. تکلیفی که ما انجام می دهیم باید امام زمان امضا کند.

کارشناس مذهبی ادامه داد: اگر همه تکلیف ازدواج را درست انجام بدهند آمار طلاق و فساد پایین می آید. مسئولان تکلیف خود را درست انجام بدهند مشکلات حل می شود و همه اقشار باید تکلیف خود را بشناسند و درست انجام بدهند چنانکه حضرت فاطمه معصومه(س) در ۱۹سالگی تکلیفش را که هجرت بود درست انجام داد. 

ماندگاری بصیرت دوم را امام شناسی عنوان کرد و گفت: حضرت زینب(س)؛ امام حسین(ع) و امام سجاد(ع) را داشت و حضرت معصومه(س)؛ امام رضا(ع) را داشت که تکلیفشان را گم نکردند حضرت عبدالعظیم(ع) چهار امام معصوم را درک کرده بود که دین خود را به امام زمانش عرضه کرد اما ما که در عصر غیبت هستیم و امام نداریم چه باید بکنیم؟

وی اذعان داشت: رسول اکرم(ص) فرمودند؛ در عصر غیبت که به امام زمان دسترسی ندارید معیار تکلیفتان، “ولی فقیه” است. چرا فتنه۸۸ اتفاق افتاد؟ به دلیل اینکه عده ای که می گفتند ما انقلابی هستیم از ولایت اطاعت نکردند. 

کارشناس مذهبی بصیرت سوم را استقامت در راه امام دانست و تصریح کرد: وقتی به سعادت میرسم که تا آخر با امام بمانیم. انقلابی شدن مهم نیست انقلابی ماندن مهم است. مانند طلحه و زبیر و شمر که با امام نماندند، بعضی افراد که در اول انقلاب با امام بودند تا انتها با امام نماندند و فتنه بوجود آمد.

ماندگاری با بیان اینکه دشمن شناسی بصیرت چهارم است، اضافه کرد:  اگر دشمن را نشناسید سه مورد قبلی بصیرت شما از بین می رود. دشمن می خواهد ما تکالیفمان را انجام ندهیم و یا ناقص انجام بدهیم. 

وی ابراز کرد: خدای قلابی، پیامبر قلابی، قرآن قلابی و امام قلابی درست کردند تا مردم را گمراه کنند و امروز نیز آمریکا شیطان بزرگ و انگلیس شیطان پیر به دشمنی با ما ادامه می دهند. امامه‌به‌سری داریم که مبلغش انگلیس است که تلاششان این است نگذارند ما تا آخر با امام بمانیم.

 کارشناس مذهبی با بیان اینکه برای امان ماندن از دشمنان باید به خدا پناه ببریم، گفت: عده ای خیلی ادعا دارند ولی گول شیطان را می خورند. باید زیر چتر ولایت برویم و ولایتمدار باشیم که دشمن به ما طمع نکند. تا زمان ظهور روزهای سختی در پیش داریم مردم باید استقامت کنند و مسئولان خدمت کنند.

انتهای متن/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *