16 سپتامبر

برپایی موکب برخوار در کربلای معلی/مردم شهرستان به کمک خادمان موکب بیایند

به همین منظور اولین گردهمایی خادمان موکب یادمان شهدا امروز در محل بیت الزهراء (س) شهرستان با حضور مسئولان کمیته های اسکان، تغذیه و مشارکت های مردمی و اعزام، اعضاء و خادمین موکب و رابطین شهرهای تابعه برگزار شد.
مسئول کمیته اعزام ستاد اربعین و مسئول موکب یادمان شهداء در ابتدای این مراسم ایام اربعین را یک ایام خاص برای شیعیان عنوان کرد و گفت: همان طور که فقط در ایام دهه ذی الحجه فرد حاجی می شود کربلا رفتن در دهه اربعین هم با سایر دهه ها تفاوت دارد و این دهه، دهه ذی الحجه کربلا است، دهه خاصی است و بنا به فرمایش امام صادق علیه السلام یکی از نشانه های شیعیان زیارت اربعین است.

مرتضی داوری هدف از برپایی موکب را خدمت رسانی و اسکان موقت برای زائران حسینی در ایام اربعین عنوان و اذعان کرد: به لحاظ این که در سال های گذشته اکثر زائران در کربلا با مشکل اسکان مواجه می شدند، بنا بر این بر آن شدیم تا با ساماندهی اعزام و اسکان، بخشی از اضطراب و نگرانی زائران کاسته شود.
داوری ادامه داد: در این موکب علاوه بر اسکان، خدماتی شامل پخت نان، طبخ غذا، پذیرایی، ایستگاه صلواتی، تیم امدادی و پزشکی، آتش نشانی و .. نیز ارائه می شود.
این مسئول در ادامه با بیان این که این موکب به صورت مردمی است، خاطرنشان کرد: بخش عمده ای از امکانات و تجهیزات مورد نیاز با مساعدت دستگاه ها و اداره ها، سپاه ناحیه برخوار، هلال احمر و شهرداری دولت آباد تامین می شود.

مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برخوار در ادامه از مردم شریف شهرستان و دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت (س) در خواست کرد با کمک های نقدی و غیر نقدی خود، خادمان موکب را همراهی و مساعدت کنند.
وی افزود: در هر شهر یک نفر از افراد معتمد و فعالان عرصه فرهنگی و خادمان آستان اهل بیت (ع) به عنوان رابط تعیین و به منظور جذب مشارکت و کمک های مردمی با کمیته های ستاد اربعین و موکب همکاری می کند.
مسئول کمیته اعزام ستاد اربعین شهرستان برخوار اعلام کرد: امسال اعزام ها به پیاده روی اربعین حسینی به صورت شبه کاروانی است و افرادی که مشتاق اعزام در ایام اربعین به کربلای معلی هستند از هم اکنون باید اقدام کنند تا با شلوغی و ازدحام ایام اربعین روبرو نشوند.
داوری در پایان گفت: ثبت نام به صورت گروهی از طریق سامانه سماح انجام می شود و در ادامه با مراجعه به دفاتر مجاز اقدام به اخذ ویزا و هماهنگی برای اعزام لازم است انجام شود.

انتهای پیام/ 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *