14 اکتبر

بسیج جامعه پزشکی یزد در کربلا موکب برپا می‌کند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی یزد در مصاحبه با خبرنگار یزد آوا، با اشاره به برنامه‌ریزی این نهاد برای ارائه خدمات بهداشتی درمانی به زائران پیاده‌روی اربعین گفت: ارائه خدمات دانشگاه علوم پزشکی یزد به دو صورت دولتی و مردمی به زائران اربعین امام حسین(ع) ارائه می‌شود.

محمدرضا وفائی نسب افزود: با هماهنگی وزارت بهداشت در بخش بهداشت و درمان مجموعه‌ای از پکیج‌های آموزشی و خدمات آموزشی بهدشتی به زائرین ارائه می‌شود که حوزه معاونت بهداشت این فعالیت را در استان انجام می‌دهد.

وی ادامه داد: در بخش درمانی نیز اورژانس‌ها و بیمارستان‌های استان برای کاروان‌هایی که از یزد عبور می‌کنند جهت ارائه خدمات درمانی آماده‌باش هستند و مقررشده برای هر کاروانی یک پرستار معرفی شود که آن‌ها را همراهی کند و اگر امکان داشت خارج از مرز نیز همراه با کاروان باشد.

وفائی نسب با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی در سال گذشته چهار پایگاه اورژانس در مرز کشور برپا کرده بود، گفت: امسال نیز طبق دستورالعمل وزارت بهداشت در مکان‌هایی که اعلام شود پایگاه اورژانس جهت خدمت رسانی به زائران برپا می‌شود و چنانچه وزارت بهداشت اعلام کند  بیمارستان موقت نیز از سوی علوم پزشکی یزد در مرز کشور برپا می‌شود.

وی با بیان اینکه به همت جامعه پزشکی و دانشگاه علوم پزشکی موکبی نیز در ورودی شهر کربلا برپا می‌شود، افزود: این موکب که به عنوان علی بن موسی الرضا(ع) نام گرفته حرکتی خودجوش از سوی پرسنل دانشگاه علوم پزشکی است و تمام هزینه‌های آن از اعتبارات مردمی تامین می‌شود.

معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی یزد افزود: پرسنل دانشگاه و بسیج جامعه پزشکی استان تمام هزینه‌های موکب علی بن موسی الرضا و همچنین داروها و لوازم مورد نیاز آن را از حقوق و مزایای خود، اعتبارات مردمی و از داروخانه‌ها و داروسازها به صورت مردمی تامین می‌کنند.

وفائی نسب  با بیان اینکه در سال گذشته حدود ۱۵ هزار زائر از خدمات تزریقات و پانسمان این موکب بهره‌مند شدند، افزود: امسال خدمات بیشتری در موکب به ازئران ارائه خواهد شد، پرستار، پزشک و پزشک متخصص در آن به زائران اربعین حسینی خدمت رسانی می‌کنند و زائران می‌توانند از خدمات دارویی، ویزیت و تزریقات و پانسمان رایگان آن بهره مند شوند.

وی با اشاره اینکه نگهداری امانت‌های زائران بخش دیگری از خدمت رسانی موکب علی بن موسی الرضا(ع) است، ادامه داد: با توجه به اینکه جمعیت زیادی از زائران در ایام اربعین حسینی وارد کربلا می‌شوند کانتینرهایی در این موکب جهت به امانت سپردن کیف و تلفن همراه زائران در نظر گرفته شده است.

وفائی نسب گفت: همچنین دستگاه‌هایی در این موکب در نظر گرفته شده که می‌تواند همزمان یک هزار و ۵۰۰ تلفن همراه را شارژ کند و زائران می‌توانند تنها با تحویل تلفن همراه، آن را با شارژ کامل تحویل بگیرند.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *