9 جولای

بی‌عفتی با ابزار مد و ولنگاری فرهنگی

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از طرقبه‌نیوز، جلوگیری در برابر پروژه نفوذ فرهنگی از دغدغه های مطروحه توسط مقام معظم رهبری است که پس از طی شدن لایه های تأثیرگذار آن در چند سال اخیر مانند روی کار آمدن طرح آموزشی ۲۰۳۰ و تغییر در سبک زندگی مردم این موضوع بیشتر قابل درک است.

 

از دیگر محورها و جنبه های این نفوذ و پروزه تغییر فرهنگی با ابزارهای مد و لباس است که عریان نمایی، اجرای مدلینگ و مانکنیسم در شهرهایبزرگ به عنوانبرخی روش‌های تحقق اهداف غرب گرایانه و بی‌هویت سازی مشهود است.

 

مداخله و اعلام پشتیبانی وزارت خارجه آمریکا پس از دستگیری مدل های مروج فساد جدی بودن قضیه و موضوع نفوذ را بیشتر روشن می کند و به تبع آن پرده از جنجال ها و هوچی‌گری رسانه ای در راه انداختن و برگزاری کنسرت های نامتعارف در راستای سناریوی غربی و مخصوصا سناریوی «تغییر در ایران» مورد تأکید و پیگیری شبکه های ماهواره ای برمی دارد.

 

به یقین جمهوری اسلامی تسلیم خواسته های مستکبران نمی شود، اما سؤال این است که چه زمانی برای برخورد با مروجین ولنگاری فرهنگی در دستور کار نهادهای مسئول در نظر گرفته شده است؟!

 

بنیاد ملی مد و لباس که اکثریت مردم از آن بی اطلاع هستند در نظارت بر نمونه های خارجی کشورهای غربی و کپی شده از ایده پردازان ترکیه، چین و … که در حال تسخیر بازار پوشاک به خصوص پوشاک بانوان هستند، تأثیر بسزایی دارد تا بتواند در برابر این مافیای فرهنگی که در پی کسب سود و منفعت مادی هستند، ایستادگی کنند.

 

 

 

برای جلوگیری از مداخله غیرهدفمند یا سیاست های ناکارآمد مقطعی یکی از پیشنهادات ایجاد مرکز طراحی و نظارت بر مدل های مورد نیاز است تا بتوان از کسبه ای که در این راستا فعال هستند، حمایت شود و تشویق هایی برای تضمین شغلی تولیدکنندگان در نظر گرفت.

 

البته این خود گامی برای ترغیب نهادهای مردمی خودجوش و مشارکت فعالانه طراحان داخلی و اسلامی می شود.

 

بسیاری از فعالان عرصه مد و لباس اسلامی معتقدند دولت و نهادهای مرتبط برای طرح کردن الگوهای مطلوب و برندینگ های اسلامی باید توجه داشته باشد که حداقل یک سال برای این کار زمان لازم است.

 

مهمترین شاخصه و عنصری که ما را در نزدیک شدن به یک جامعه دینی و مقید به آموزه های اسلامی کمک می کند نهاد خانواده به عنوان جامعه کوچک و ارزشمندی که در وهله اول افراد تحت تأثیر مدیریت و شیوه تربیتی آن قرار دارند لذا با غفلت از این جنبه شاهد هستیم ایده های پوشاک فعالان اقتصادی تبدیل به نقشه اقتصادی نشده و ایده های خلاقانه اسلامی همچنان تحت تأثیر بازار کپی شده غربی در کشور تأثیری در عرصه عفاف و حجاب ندارد.

انتهای پیام/

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *