14 آگوست

تحقق آرزوی شهید مدافع حرم به دست دانشجویان بوشهری+تصاویر

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی؛ اردوی جهادی دانشجویان بسیجی دانشگاه پیام نور مرکز بوشهر در راستای کمک رسانی به مناطق محروم  در روستای باشی از توابع شهرستان تنگستان و محل زندگانی اولین شهید مدافع حرم استان بوشهر برگزار شد.

محمد احمدی جوان، اولین شهید مدافع حرم استان بوشهر در زمان حیات خود قصد ساخت دارالقرآنی را در روستا داشت تا جایی که در وصیت نامه خود آورده بود که پس از شهادتش با پس اندازی که دارد، دارالقرآنی برای مردم روستا بنا کنند.

حالا پس از گذشت چند ماه از شهادت این شهید مدافع حرم، دانشجویان بسیجی دانشگاه پیام نور بوشهر، کمر همت بسته و قصد دارند کار نیمه تمام این شهید مدافع حرم را به اتمام برسانند و کار ساخت دارالقرآن را در روستای باشی آعاز کرده اند.

حجت محمدی سرپرست گروه جهادی شهید احمدی جوان در گفتگو با خبرنگار دانشجونیوز گفت: روستای باشی یکی از روستاهای بخش دلوار است که با اصرار دانشجویان این محل را برای اردوی جهادی انتخاب کردیم.

وی ادامه داد: نام این گروه جهادی نیز مزین به نام شهید مدافع حرم استان بوشهر شده است تا روح معنویت هر چه بیشتر در بین بچه ها جاری و ساری شود.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور مرکز بوشهر با اشاره به فعالیت های مختلف این گروه جهادی بیان کرد: از ابتدا قصد داشتیم که در بدو ورود به روستا، به وصیت این شهید مدافع حرم عمل کنیم، بنابر این تیم عمرانی گروه مشغول ساخت دارالقرآن شده است.

محمدی اظهار کرد: در این اردوی چند روزه جمعی از طلاب حوزه علمیه شهرستان دشتی نیز در کنار دانشجویان فعالیت می کنند و در اینجا وحدت حوزه و دانشگاه در عرصه جهادی را به عینه می توان مشاهده نمود.

شهید محمد احمدی جوان، اولین شهید مدافع حرم در تاسوعای حسینی ۹۴ و در منطقه حلب سوریه به شدت زخمی شد و سرانجام در آذرماه سال گذشته به مقام شهادت نائل آمد.

مزار این شهید ۲۴ ساله در روستای باشی از توابع شهرستان تنگستان و در استان بوشهر قرار دارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *