15 آگوست

تدبر در قرآن و برخورداری از سبک زندگی قرآنی درسی بزرگ از امام رضا(ع)

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان یزد در مصاحبه با خبرنگار یزدرسا، اظهار کرد: از زمانی که خداوند انسان را خلق کرد برای اینکه بتواند راه سعادت را طی کند دستورات و قانین قران والگوهای که معرفی کرده است در مسیر زندگی انسان قرار داده است.

حجت الاسلام محمد شریف حسینی کوهستانی با بیان اینکه پیامبران الهی و امامان معصوم در کنار قانون الهی برای ما به عنوان الگو معرفی شده است که باید سرمشق قرار گیرد، افزود: انس با خدا، اهتمام به اندیشه و معرفت در نفس و معاشرت صمیمانه و متواضعانه با مردم ازجمله شاخصه‌های سیره نورانی امام رضا(ع) است که اگر هرکدام از ما این ویژگی‌ها را داشته باشیم بی‌شک زندگی سعادتمندانه‌ای خواهیم داشت.

وی در ادامه با اشاره به جمله ای از امام رضا(ع) “خدا رحمت کند کسانی که امر ما را احیاء می کنند”، گفت: یکی از وظایفی که امروز داریم باید ابعاد زندگی معصومین و سیره آنها را بشناسیم تا بتوانیم از این الگوی الهی کمال استفاده را ببریم.

حجت الاسلام حسینی کوهستانی تصریح کرد: یکی از بحث های که شدیدا به آن نیاز داریم، حمایت از محرومان و مستضعفین است که در زندگی معصومین (ع) شاهد این امر هستیم. بنابراین ما هم باید مثل آنها در جهت حمایت از مستضعفین حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه این امام همام همواره در هر شرایطی راضی به همه مقدرات الهی بودند و به این خاطر ایشان را رضا نامیده‌اند افزود: کسانی که بنده واقعی خدا هستند باید به تأسی از سیره نورانی حضرت، آنچه موجب رضایت خدای متعال است را انجام دهند.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان یزد با اشاره به ابعادی از سیره علمی و عملی امام رضا(ع) خاطرنشان کرد: حضرت انس فوق‌العاده‌ای با قرآن کریم داشتند از خصایص بارز ایشان کرامت و بزرگواری و ادب بسیار بالایشان در زندگی فردی و اجتماعی است که این‌ها هم البته برگرفته از سیره قرآنی حضرت و انس فوق‌العاده ایشان با قرآن کریم است.

وی در ادامه گفت: مهمترین منبع دینی ما قران است، آیات قران از جایگاه والایی برخوردار است و بر هر مسلمانی واجب است که روزی حداقل ۵۰ آیه از قران را بخواند.

حجت الاسلام حسینی کوهستانی با بیان اینکه یک ویژگی شاخص امام رضا(ع) این است که امام رئوف می باشند و در هنگام برزخ و صراط جواب سلام‌های ما را در زیارت که می‌رویم، می‌دهند و به دیدار ما می‌آیند، اظهار کرد: ما هم باید در زندگی خود نسبت به مسائل جامعه اینگونه عمل کنیم.

وی در پایان افزود: تنفس در فضای نورانی قرآن کریم و برخورداری از سبک زندگی قرآنی ، درس بسیار مهمی است که همه شیعیان و پیروان امام رضا(ع) باید از این امام رئوف اخذ کنند تا برای شیعه زینت باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *