25 دسامبر

تشرف سالانه ۳۰۰ هزار زائر پاکستانی به مشهد مقدس / مشکل اصلی تجارت بین ایران و پاکستان درگاه بانکی است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از طرقبه نیوز؛ عرفان محمود بخاری ظهر امروز به مناسبت صدو چهل و یکمین ولادت بنیانگذار پاکستان «محمد علی جناحم با اشاره به اینکه در حال برنامه ریزی برای گسترش روابط در مشهد و خراسان هستیم، گفت: در صدد هستیم تبادلات آموزشی و فرهنگی انجام و فیلم های پاکستانی در مشهد اکران شود.

 

کشمیر باید آزادانه مسیرش را انتخاب کند

 

وی با بیان اینکه پاکستان پشتیبان کشمیر است و کشمیر باید آزادانه مسیرش را انتخاب کند، افزود: پاکستان همیشه از کشمیر دفاع کرده و کشمیر و فلسطین از قدیمی ترین پرونده های سازمان ملل است که حل نشده هستند و در واقع خیلی از نتایج آن راضی نیستیم.

 

بخاری اظهارکرد: پاکستان در رویارویی با تروریست در خط مقدم بوده و از سال های دور درگیر با مقابله با تروریست بوده است.

 

پاکستان در خط مقدم رویارویی با تروریسم است

 

وی افزود: در چند ماه اخیر ایران کشمیر را مانند فلسطین دانسته است، بنابراین از رهبر معظم انقلاب تشکر و تقدیر داریم و در سه مرحله رهبر معظم انقلاب اسلامی از کشمیر و پاکستان حمایت کرده اند؛ چراکه کشمیر مانند فلسطین است و به منطقه ای کوچک محدود نمی شود و می توان گفت موردی جهانی است.

 

سرکنسول پاکستان در مشهد مقدس تصریح کرد: همیشه ایران را به عنوان کشوری برادر و دوست یاد می کنیم.

 

ناامنی مرزی در حد دولتی و کشوری نیست

 

وی با اشاره به اینکه روابط  تجاری گسترش یافته است، افزود: در سطح ملی و دولتی هیچ مشکلی وجود ندارد همانطوری که در سال های اخیر مسئولان دولتی دو طرف از کشورها بازدید داشته اند.

 

محمود بخاری خاطرنشان کرد: نظریه پاکستان در رابطه با یمن این است که هیچ دخالتی نکند و بهای سنگینی هم در این زمینه پرداخته اند.

 

وی گفت: چهار میلیون پاکستانی در عربستان فعالیت دارند که بخشی از این افراد را دیپورت کرده و پاکستان در این رابطه خسارت دیده است؛ اما حاضریم خسارات مالی را متحمل شویم.

 

سرکنسول پاکستان در مشهد مقدس گفت: ایران با هند رابطه نزدیک اقتصادی دارد و پاکستان در این زمینه نظری ندارد و تلاش داریم در قواعد و ارزش هایی که ایمان داریم پایدار باشیم  و مهم نیست چه خساراتی می دهیم.

 

وی افزود: سعی داریم رابطه با امت مسلمان را بهبود ببخشیم، همچنین تأکید داریم مسلمانان وحدت خودشان را حفظ کنند؛ چراکه در حالت طبیعی دشمنان مختلفی داریم.

 

محمود بخاری با بیان اینکه آمریکا ۱۷ سال در پی پیروزی در افغانستان بود، خاطرنشان کرد: پاکستان معتقد است مشکل افغانستان سیاسی است و نه نظامی و لذا باید از لحاظ سیاسی حل شود؛ اما آمریکا هزینه های زیاد نظامی داده است.

 

سالانه ۳۰۰ هزار زائر به مشهد می آیند

 

سرکنسول پاکستان در مشهد مقدس گفت: سالانه ۳۰۰ هزار زائر از پاکستان به مشهد می آیند، بنابراین دولت بلوچستان مقدماتی را فراهم کرده که توسط استاندار خراسان رضوی به رسمیت شناخته شده و درصدد هستیم تمامی مراحل حضور زائران در مشهد تسهیل پیدا کند.

 

وی افزود: حدود هفت هزار پاکستانی مقیم داریم که مشکلاتشان در ارتباط با کنسولگری و همکاری با مقامات ایرانی رفع می شود.

 

محمود بخاری اظهار کرد: مشکل اصلی تجارت بین ایران و پاکستان درگاه بانکی است به همین منظور تفاهم نامه ای امضا شده که بانک مرکزی ایران و پاکستان دوطرف آن بوده اند تا روابط تجاری رضایت بخش شود.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *