30 مه

تشویق روزه اولی‌ها بسیار مهم است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای استفاده از برکات معنوی و الهی است که راه روشن سعادت را برای همه باز می‌کند.

زیبایی‌های این ماه بندگی، معنوی و عبادت نامحدود است و هرکسی که توشه بیشتری جمع نماید سربلند خواهند شد.

شوق روزه گرفتن برای روزه اولی‌ها بسیار زیبا است و آنان از روزه کله‌گنجشکی شروع کرده‌اند و اینک بنده روزه‌دار خداوند محسوب می‌شوند.

در این راستا گزارشی از روزه اولی‌ها را باهم می‌خوانیم.

مهدیس اسماعیلی ۹ ساله در گفت‌وگو باخبر نگار زنان خبر گفت: ماه رمضان سال گذشته چند روز توانستم روزه کله‌گنجشکی بگیرم، خیلی خوشحالم که امسال به سن تکلیف رسیدم و می‌توانم روزه‌دار واقعی باشم.

وی افزود: وقتی می‌توانم روزه‌بگیرم احساس می‌کنم کم‌کم در حال بزرگ شدن هستم و باید بیشتر مواظب خودم و رفتارهایم باشد.

همچنین فاطمه زهرا طیبی به خبرنگار ما گفت: من امسال روزه اولی هستم و مادر و پدرم تشویقم می‌کنند که در ماه رمضان روزه‌هایم را کامل بگیرم.

وی ادامه داد: وقتی روزه هستم به خدا نزدیک‌ترم، با او حرف می‌زنم و می‌دانم که با زبان روزه آرزوهایم را برآورده خواهد کرد.

طیبی در مورد رسیدن به یکی از آرزوهایش گفت: سال‌های گذشته زمانی که سفره افطار در خانه پهن می‌شد آرزو می‌کردم کاش من هم بتوانم روزه‌بگیرم و خیلی خوشحالم از اینکه به آرزویم رسیدم.

وی خاطرنشان کرد: برخی از اطرافیان وقتی متوجه می‌شوند که روزه هستم به من می‌گویند « آخی چه طوری با این جثه کوچکت روزه می‌گیری» شاید در لحظه ناراحت شوم ولی به آنان می‌گویم که خدا همیشه کنار من است.

در ادامه سمانه مؤمن نژاد مادر دختری ۹ ساله که امسال روزه اولی است در گفت‌وگو با خبرنگار زنان خبر گفت: دخترم امسال برای اولین بار می‌تواند روزه بگیرد، با تشویق من و پدرش شوق و اشتیاق زیادی برای روزه گرفتن دارد.

وی افزود: دوستان دخترم را برای افطار در منزل دعوت کردیم و برای تشویق او به همه اعلام کردیم که روزه گرفتن دخترمان باعث افتخار ما است.

مؤمن نژاد در مورد تأثیر افطاری دادن بیان کرد: والدین روزه اولی‌ها می‌توانند با سفره‌های ساده افطاری کودکان را در این مسیر سوق دهند، باید هنگام افطار آنان را تکریم کنیم تا شاهد رشد ریشه‌های معنوی در وجود آنان باشیم.

به‌راستی‌که حس روزه اولی‌ها بسیار شیرین است و آنان بنده‌های ویژه خداوند هستند، تشویق دختران و پسران روزه اولی برای روزه گرفتن بسیار مهم است و آنان باید پس از پایان این ماه پرکت به‌پاس معنوی شدنشان از سوی والدین تشویق شوند.

انتهای متن/*

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *