19 دسامبر

تفاوت اسلام با سایر ادیان ابراهیمی در شناخت عملی خدا است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عطارنیوز، حجت‌الاسلام محمدکاظم راشد یزدی استاد اخلاق حوزه علمیه در ویژه مراسم گرامیداشت سالگرد رحلت حجت‌الاسلام رجایی امام‌جمعه موقت نیشابور که ظهر پنج‌شنبه۲۳آذرماه برگزار شد با اشاره به اهمیت علم در اسلام گفت: ادیان ابراهیمی ادیان علمی هم هستند ولی دین علم نیستند، درصورتی‌که اسلام دین علم است.

وی ادامه داد: اولین کلمه‌ای که در قرآن آمده کلمه خواندن است و اولین وسیله‌ای از زندگی انسان که قرآن از آن اسم برده، قلم است که نشان از اهمیت علم در نزد اسلام دارد.

حجت‌الاسلام راشد یزدی ضمن توصیف اهمیت اسلام به علم‌آموزی گفت: خدای ادیان ابراهیمی یکی است ولی راه رسیدن به خدا در اسلام فرق دارد و راه رسیدن به آن علمی است و بر اساس معجزه نیست.

استاد اخلاق حوزه علمیه بیان کرد: سراسر کلمات و جملات قرآن علمی است، چیزی در اسلام خلاف عقل سالم و علم صحیح وجود ندارد.

وی افزود: هرچقدر که علم پیشرفت کند بازهم اسلام چندین سال از آن جلوتر است و علم برای پیامبر اهمیت ویژه‌ای داشت.

حجت‌الاسلام راشد یزدی گفت: اگر توانستیم مردم را تکریم کنیم و به حقوق آن‌ها توجه کنیم آن‌وقت مورد رضای پیامبر(ص) عمل کرده‌ایم.

وی با اشاره به جایگاه امت در نزد پیامبر اسلام(ص) بیان کرد: پیامبر اکرم(ص) در آخرین لحظات زندگی خود و در آغوش حضرت علی(ع) از غصه‌دار بودن خود برای امت اسلام می‌گوید که من تنها غصه‌ی امتم را بعد از مرگ خود می‌خورم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *