11 ژوئن

تقوا و احسان مردم دوخصلت مهم رسیدن به خداوند/ مسئولین احسان به مردم را در الویت کارشان قرار دهند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانابه نقل از  دانشجو سلام؛ آیت الله علوی گرگانی همزمان با روز شهادت امیر المومنین در جمع مردم  روزه دار گرگان در مسجد جامع این شهر گفت: طبق آیه قرآن خداوند همواره با کسانی همراه است که دو صفت را در خود داشته باشد.

وی گفت: تقوای الهی و کمک و احسان به مردم دو خصلت مهمی است که فرد مومن باید برای نزدیکی به خداوند داشته باشد.

این مرجع تقلید بیان کرد: در دیدار با مسئولین رعایت این دو صفت را همواره به آنان توصیه می کردم و حتی تذکر می دادم که که آیه مربوطه را در دفتر کار خود نصب کنند.

آیت الله علوی در بیان شاخصه های تقوا ی الهی گفت: تقوا یعنی انسان از خدا بترسد، به قرآن عمل کند،قناعت داشته باشد ، خود را آماده رفتن به عالم آخرت کند و به مردم احسان نماید.

وی ادامه داد: خداوند از انسانهای مومن می خواهد خداوند را نصرت و یاری کنند و نصرت خداوند با کمک کردن به بندگان خوب خدا انجام می شود.

این عالم دینی افزود: امیر المومنین با آن شخصیت عظیمی که داشت برای شادی دل یتیمان هم بازی آنان می شد و این برای همه ما درس است که شاد کردن دل بندگان خدا چه اهمیتی دارد.

آیت الله علوی گرگانی گفت: در حدیث معصوم آمده که ایمانتان را با صدقه و اموالتان را با زکات حفظ کنید  و با دعا بلاها را از خود دور کنید.

 

121t 2

121t 1

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *