31 مه

تلاوت قرآن راهکار دین برای ازبین بردن آثار گناهان/جزء خوانی قرآن به همت شورا و پایگاه مقاومت روستای جیجانکوه+تصاویر

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از رودآور، امروز، هفتمین روز از ماه مبارک رمضان است، ماهی سرشار از برکات و نعمات.ماهی که به تلاوت آیات نورانی قرآن در آن روایت های بسیاری در اموزه های دینی ما برای رسیدن به سعادت و زودن آثار گناهان تأکید شده است.

«پروین قادری» عضو شورای روستای جیجانکوه و مسئول پایگاه بسیج خواهران روستا است که با یک برنامه ریزی و هماهنگی شورای روستا و بسیج امسال نیز همچون سال های گذشته به برگزاری مراسم جزءخوانی و تفسیر قرآن در مسجد روستا اقدام کرده است.

وی در گفت و گو با خبرنگار رودآور؛ با تأکید بر اهمیت تلاوت قرآن درماه مبارک رمضان، رمضان را پرغنمیت ترین فرصت برای گسترش مفاهیم و معنانی قرآنی در سطوح مختلف جامعه دانست.

قادری اظهار کرد: اهمیت تلاوت قرآن و البته عمل به آن هم در خود قرآن مجید و هم در روایات بسیاری از ائمه اطهار(ع) نقل شده است، چرا که تلاوت این آیات نورانی بخش، زمینه ساز سعادت دنیوی و اخروی بشریت است.

عضو شورای روستای جیجانکوه افزود: تلاوت قرآن به ویژه در ماه مبارک رمضان راهکاری برای صیقل دل ها است و قلب ها را از هر نوع آلودگی  پاک می کند.

قادری تصریح کرد: اثربخشی مثبت بر خودسازی انسان و رفتن به سوی کمال و سعادت از همین تلاوت قرآن نشأت می گیرد، چرا که در آن دستورات زندگانی بشر را می توان به خوبی در تمامی ابعاد زندگی مشاهده کرد.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب درباره انس با قرآن می فرمایند”در این فـضای آلوده مـادیات، شایسته است در دریای بی کـران معنویت قـرآن کریم آشنا کرد، تا از پلیدیهای دنیا پاک شد و این، جز با انس مدام با این کتاب آسمانی ممکن نیست”، گفت: بی تردید مأنوس شدن با قرآن و تلاوت روزانه آن زندگی ساز است.

به گزارش رودآور در ماه مبارک رمضان محافل جزء خوانی بسیاری در گوشه و کنار شهرستان برپا بود و همگان سعی می کردند از این محافل نورانی نهایت استفاده را ببرند.یکی از این محافل به همت بسیج فرهنگیان برگزار شد که در ذیل تصاویری از آن را ملاحظه می کنید.

امید آن که از برکات این ماه بهره مند شده باشیم و با پایان یافتن رمضان تلاوت قرآن ما ادامه داشته باشد.ان شاءالله.

زنگنه

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *