24 جولای

تمام حوادث نشات گرفته از جریان وهابیت است / «بنی‌عباس»های امروزی را بشناسید

وی گفت: شاهد این ادعایم این است که بین شاگردان ایشان افرادی حضور داشتند که حدود ۳۰۰ رساله را به امضای امام صادق علیه‌السلام رساندند. یکی از این افراد جابر بن حیان کوفی است که در علوم مختلف بشری زبانزد خاص و عام بود.

این کارشناس مذهبی در ادامه عنوان کرد: من خودم در کشورهای اروپایی از نزدیک و از افراد معتبر پرسیدم و همه اذعان داشتند که جابر بن حیان، پدر علم شیمی است. نانوتکنولوژی نشات گرفته از علم شیمی است و این پیشرفت بزرگ علمی را مدیون جابر هستیم.

حجت‌الاسلام بی‌آزار ادامه داد: هنگامی که از جابر بن حیان پرسیدند که این علم فراوانت را از کجا به دست آورده‌ای، ایشان خودش را مدیون حضرت صادق علیه‌السلام می‌داند. با این مقدماتی که عرض کردم، درمی‌یابیم که پیشروی امروزی دنیا در عرصه علم و فرهنگ را مدیون رئیس مکتب تشیع هستیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش یادآور شد: برخی تصور می‌کنند که چون بحث انتقال حکومت از بنی‌امیه به بنی‌عباس در حال رخ دادن بود، امام صادق علیه‌السلام آسوده خاطر بودند و هیچ خطری متوجه حضرت نبود. در حالی که این طور نیست و حتی کار به جایی رسید که خانه ایشان در مدینه را به آتش کشیدند.

این کارشناس مذهبی تصریح کرد: از طرفی هم اگر بخواهیم به‌طور مطلق بگوییم که حضرت صادق علیه‌السلام تقیه کردند، باز هم اشتباه است. ایشان به شدت برنامه‌ریزی کردند و در برهه‌ای حتی آماده نهضت عملی و عاشورایی و در حال تجهیز نیروهای مسلح بودند.

حجت‌الاسلام بی‌آزار تهرانی به تشریح دلیل فروپاشی انقلاب بی‌نظیر رئیس مذهب جعفری پرداخت و بیان داشت: با بازیگری بنی‌عباس و مطرح کردن شخصیتی به نام ابومسلم خراسانی توسط این قوم، انقلاب بی‌نظیر حضرت صادق علیه‌السلام مشکل مواجه شد. آن‌ها با شعار خون‌خواهی حضرت سیدالشهداء علیه‌السلام بر روی کار آمدند و به‌واسطه خویشاوندی با پیامبر علیه‌السلام توانستند اعتماد مردم را جلب کنند.

وی تشریح کرد: قدرت که دست آن‌ها آمد، ادبیات امام صادق علیه‌السلام حالتی تقیه‌گونه پیدا کرد وگرنه قبل از آن با طاغوت مبارزه می‌کردند. پس از پیش گرفتن تقیه، حضرت صادق علیه‌السلام به امور فرهنگی روی آوردند.

این شاگرد مکتب امام صادق علیه‌السلام در پایان به معرفی بنی‌عباس‌های امروز پرداخت و خاطرنشان کرد: این افراد به اسم اسلام و به اسم دین، به اسلام ضربه می‌زنند. لقب بزرگ «خادمان حرمین شریفین» را برای خود انتخاب کرده‌اند و با استفاده از این لقب، به بزرگ‌ترین جنایت‌ها دست می‌زنند. تمام اتفاقات و حوادث امروز نشئت گرفته از جریان وهابیت به سرکردگی آل‌سعود است. اسلام این‌گونه افراد از هر کفری نجس‌تر است.

انتهای متن/*

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *