7 نوامبر

توصیه‌های رئیس حج و زیارت به زائران اربعین

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از ایرنا، حمید محمدی، درباره لزوم دریافت ویزا و مدارک قانونی برای زیارت اربعین حسینی اظهار کرد: متولیان ذیربط و مسئولان دو کشور نسبت به اینکه کسی بدون مجوز یعنی بدون ویزا وارد عراق شود بسیار حساس هستند.


وی افزود: اقدامات مناسبی برای کنترل مرزها صورت گرفته است و قطعا اگر افرادی بخواهند بدون ویزا مبادرت به سفر اربعین حسینی داشته باشند برخورد قاطع صورت می‌گیرد و در این مورد نیز تردیدی وجود نخواهد داشت.

رئیس سازمان حج و زیارت با تاکید بر داشتن مدارک قانونی در سفر اربعین حسینی اظهار کرد: توصیه ما به زائران این است که حتماً عزیزان پس از گرفتن ویزا به مرزها بروند و مدارک قانونی خود را به همراه داشته باشند.

محمدی تصریح کرد:‌ زائر امام حسین باید به نظام و قوانین و مقررات نظام احترام بگذارد به‌ویژه در مسیر مقدسی که راه می‌رود مدارک قانونی را همراه داشته باشد.

وی با بیان اینکه تمامی هم و غم ستاد مرکزی اربعین بر پایین آوردن هزینه‌ها بوده است، گفت: سازمان حج و زیارت نیز عضوی از ستاد مرکزی اربعین است؛ انصافاً تمامی هم و غم این ستاد و مسئولان ذیربط این بوده که هزینه‌ها را تا حد ممکن پایین بیاورند و مسیر ارائه خدمات به زائرین اربعین را تسهیل کنند.

رئیس سازمان حج و زیارت اظهار کرد: امسال طبق مصوب ستاد مرکزی اربعین، مجموعاً ۱۹۹ هزار و ۵۰۰ تومان بابت ویزا، خدمات پزشکی، بیمه و حق‌الزحمه کارگزاران که گذرنامه‌ها را به دفاتر کنسولی برای ویزا می‌رسانن، تعیین شد و روند مناسبی در برنامه‌ریزیها‌ انجام گرفت که از همه دست‌اندرکارانی که تا این لحظه تلاش کرده‌اند تشکر می‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *