7 دسامبر

توطئه‌ رسانه‌ای برهم زدن وحدت شیعه و سنی ناکام ماند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس، رضا خدری خبرنگار جنگ تحمیلی –  در چند روز گذشته عکسی در فضای مجازی منتشر شده که یک خانم افغانی و فرزندش در کنار تابوت شوهر شهیدش تنها نشسته اند و همین موضوع دامن به شایعاتی زد که به شهدای افغانی توجه نمیشود در صورتی که قبل از تشییع جنازه ها همسر را با تابوت شوهرش تنها می گذارند تا بتواند با شهید در خلوت حرف بزند و درد دل کند.


ایرانی ها همیشه با افغانی ها دوست و برادر بوده اند و برای مهاجرین افغانی احترام خاصی قائل هستند.

مردم مهاجر افغانستان در طول جنگ تحمیلی علیه جمهوری اسلامی ایران، دوشادوش دیگر اقشار مختلف مردم با حضور در جبهه‌های جنگ در برابر متجاوزان به این سرزمین ایستادند و حدود ۲ هزار شهید تقدیم انقلاب کردند.

 با تجاوز نیروهای ارتش بعث عراق به ایران و آغاز جنگ تحمیلی، مهاجرین افغان نیز همگام با ملت ایران و با پیروی از رهنمود های امام راحل(ره) که فرمود «اسلام مرز ندارد»، به جبهه‌های نبرد با متجاوزان بعثی شتافتند و در طول دوران دفاع مقدس بیش از صدها نفر از شهروندان افغانستان در مناطق مختلف جنگی به شهادت رسیدند.

آمار رسمی و دقیقی از تعداد شهدای افغانستانی دوران ۸ سال دفاع مقدس وجود ندارد، ولی به صورت تخمینی و بر اساس گفته‌های «محمد سرور رجایی» که بیش از ۶ سال است که در مورد شهدا و جانبازان افغانستانی دوران دفاع مقدس تحقیق میدانی انجام داده، مردم افغانستان بیش از ۲ هزار شهید در دوران دفاع مقدس تقدیم اسلام کرده‌اند.

در گلزار شهدای بسیاری از شهرهای کشورمان می‌توان مزار شهدای افغانستانی را مشاهده کرد، تنها در تهران بیش از ۱۰۰ شهید افغان دفن است، در شهر قم نیز ۴۰ شهید دفن شده است. در بهشت رضای مشهد نیز شهدای بسیاری دفن شده‌اند و در یکی از روستاهای ورامین که تنها ۲۶ شهید دارد، نیز مزار ۲ شهید افغان دیده می شود.

رزمندگان افغان در جبهه‌های جنگ، نقش‌های گوناگونی به عنوان پزشک، امدادگر، تعمیرکار، تخریبچی، نامه رسان، مسئول اسکورت و بسیاری از نقش‌های دیگر را بر عهده داشته‌اند.

تیپ ابوذر، که مسئول حفاظت از منطقه «لولان» و «ناوچه پیما» در ۴۰ کلیومتری خاک عراق بوده است، همه رزمندگان آن از اهالی افغانستان بودند و بیش از ۳۰۰ رزمنده در این تیپ حضور داشته‌اند که بسیاری از آنها شهید و تعدادی هم مجروح و یا به اسارت در آمدند.


در سال های اخیر، بزرگداشت شهدای افغانستانی هشت سال دفاع مقدس در تهران برگزار شده . سرهنگ «نادر ادیبی» دبیر «ستاد مرکزی راهیان نور» اظهار داشته که در دوران دفاع مقدس، مجاهدین افغانستانی بسیاری در مناطق عملیاتی و جبهه‌ها به شهادت رسیده‌اند که سازماندهی و معرفی این شهدای شاخص انجام خواهد گرفت.

 شهدا و جانبازان افغانی در جنگ تحمیلی و مدافعان حرم ادای دین خود را به شهدای اسلام و انقلاب انجام داده اند و ملت ایران به عنوان ملتی بزرگ و فهیم همواره قدرشناس کسانی بوده است که از جان خود برای دفاع از دین وشریعت گذشته اند. برخی از شهرهای ما من جمله شهرهای ورامین ، قم و .. به هر حال شیطنت رسانه ای که خواسته  و ناخواسته باعث جریحه دار شدن دل و روح مردم شده است در ایامی که نزدیک به میلاد پیامبر و در روزهای هفته وحدت هستیم، توطئه ای جدید برای بر هم زدن  و زیر سوال بردن وحدت شیعه و سنی است که با هوشیاری مردم و پاسخ گویی به جای مسئولین ذی ربط ناکام ماند.

 


 

انتهایپیام/ غ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *