31 جولای

جریان داعش نشان داد که ایران بهشت ادیان است/ آزادی مذاهب در ایران وجود دارد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از مرصاد، در حالی که غرب به دنبال ایجاد جنگ های مذهبی در بسیاری از کشورهای جهان و به خصوص در غرب آسیا است و مدام بر طبل این می کوبد که در برخی کشورها تبعیض های دینی وجود دارد، در ایران شرایط به گونه ای دیگر است.

 

دستگاه های تبلیغاتی غرب سال هاست که علیه ایران فعالیت می کنند اما در ایران اقلیت های دینی در کنار دیگر مردم ایران در صلح زندگی می کنند.
 

نگاه مترقی مردم ایران و همچنین قوانین مبتنی بر حقوق انسانی جمهوری اسلامی ایران باعث شده است که آنچه که در برخی از کشورها به عنوان تبعیض های دینی دیده می شود، در ایران مطرح نشود.

 

با این وجود کیلومترها آن طرف تر از مرزهای ایران، توحش تروریست های داعش نشان داد که امنیت برای ادیان ابراهیمی تنها در مرزهای جمهوری اسلامی ایران خلاصه می شود. کشتار مسلمانان اهل سنت و شیعه، مسیحیان، یهودیان و … ثابت کرده است که داعش نه تنها دشمن انسانیت بلکه دشمن تمامی ادیان و مذاهب نیز هست.

 

در همین خصوص،  خسرو معتضد مورخ برجسته تاریخ ایران با اشاره به آزادی مذاهب در ایران اظهار داشت: به نظر من امروز در ایران آزادی مذاهب برای ادیان الهی وجود دارد.

 

وی افزود: زرتشتیان در نهایت احترام زندگی می کنند و تجارت و کشاورزی انجام می دهند. آن ها مردمانی نجیب و محترم  هستند و ایران را دوست دارند. اخیرا یک خانم از رومانی به یزد رفته بود و تصاویری از معبد و گورستان آن ها گرفته بود.

 

این کارشناس تاریخ ایران تصریح کرد: مگر با ارامنه در ایران کسی کاری دارد؟ رابطه ایران با ارمنستان بسیار خوب است. ارامنه در ایران هم نماینده مجلس دارند.

 

وی با بیان اینکه آشوری ها نیز در ایران مورد احترام هستند، گفت: جریان داعش نشان داد که ایران بهشت ادیان است. یعنی ما با ادیان آسمانی هیچ کاری نداریم. حتی در میان دوستان من افرادی با مذاهب و ادیان مختلفی وجود دارد.

 

وی با اشاره به اینکه در ایران به یهودیان، کلیمی گفته می شود، گفت: این نامگذاری که ریشه در واژه کلیم خدا دارد، نشان دهنده احترام ما به حضرت موسی(ع) است.

انتهای پیام/م

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *