6 سپتامبر

جولان کانال‌های ضددینی در تلگرام/ این بار توهین به ائمه اطهار (ع)

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی خبرنگار، همانطور که در یادداشت‌های گذشته بارها اشاره شد ، وجود کانال های ضد دینی و ضد نظام در تلگرام  براحتی  هر چه  تمام در حال توسعه و جذب ممبر هستند این اتفاق در حالی رخ میدهد که پلیس فتا بارها مدعی رصد کامل شبکه های اجتماعی و محتوای آنها شده است.

اینکه از منظر پلیس فتا کانال ضد دینی چگونه کانالی محسوب میشود تا با آن برخورد کنند سوال مهمی است که درذهن هر مخاطب شکل میگرد.

در یکی از صدها کانال ضددینی، کانالی تحت عنوان #به_نام_انسان که در حال توسعه و افزایش ممبرها در تلگرام است و نیز اخیراً یک سوپر گروه ضددینی را تشکیل داده است، به صورت کاملاً برنامه‌ریزی شده، هر روز یکی المان‌های ارزشی و مقدس دین را زیر سؤال می‌برد.

این کانال به همراه چند کانال تلگرامی دیگر که از یک منبع مشخص هدایت و مدیریت می‌شود بصورت همپوشانی و مکمل در حال هدف‌زنی‌های از پیش تعیین شده هستند.

مثلاً در یک روز حجاب را هدف قرار می‌دهند، در روز دیگر موضوع ازدواج و محرم و نامحرم را مطرح کرده و روز دیگر تمسخر احکام شرعی را.

آنچه که امروز در این کانال‌ها کاملاً مشهود و مشخص بود، حمله همه جانبه نسبت به جایگاه ائمه هدی علیهم السلام به خصوص، حضرت ولی عصر”عج” ،حضرت علی (ع) و امام صادق(ع) است .

 

یکی از پست‌های موجوددر کانال‌های ضد دینی

 

این کانال، با مطرح کردن چند روایت و گزیده نمودن برخی جملات از آن بزرگواران سعی در جلوه دادن غیر منطقی  سخنان منسوب به اهل بیت علیهم السلام است و تلاش خود را بر این متمرکز داشته که علی (ع) با آن همه مانوری که شیعیان میدهند، سخنوری سخیف و العیاذ بالله کاملا جاهلانه بوده است.

یا در برخی روایات دیگر از امام صادق (ع) را مطرح نموده و اینگونه جلوه می‌کند که تمامی سخنان این امام همام با عقل انسان سازگاری نداشته و آنچه در دین اسلام است، جز جهل و نادانی امری دیگری نیست و در واقع اسلام دینی است بی‌محتوا، بدون تعقل و مأنوس با خرافات.

این پست‌ها آنقدر وقیح و زشت است که از گذاشتن و بیان کردن آن شرمسار و معذوریم اما آنچه مورد بحث است تا کی بایستی نظاره گر جولان اینگونه کانال ها با محتوای ضد دینی و ضد اسلامی باشیم .

بارها در گزارش‌ها و یادداشت‌های خبری بر این موضوع تأکید شده است که مسئولین محترم در پلیس فتا نسبت به برخی از کانال های ضد ارزشی ، کم توجهی کرده و یا  این موارد از چشم های آنان پوشیده مانده است .

یکی از مهمترین خلأهای موجود در فضای رسانه، بحث نظارت و پالایش‌های رسانه‌ای است که امیدواریم با جدیت بهتر از سوی مسئولین مربوطه پیگیری شود.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *