4 اکتبر

حال و هوای محرم در کوچه و خیابان های نردین میامی + تصاویر

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از میامی جوان، با فرارسیدن ایام محرم همه جا حال و هوای حسینی پیدا می کند و همه در تکاپوی این هستند که برنامه های محرم هرچه باشکوه تر و با عظمت تر برگزار کنند و این درحالی است که پیر و جوان و خرد و کلان می خواهند در این مراسم از یکدیگر پیشی بگیرند و در برنامه حضور فعال داشته باشند، در ایام محرم همه به فکر سیاه پوش کردن مساجد، حسینه ها و خیابان ها و… هستند.

این روزها حال و هوای روستاهای میامی، حال و هوای حسینی را پیدا کرده است. بیرق‌های عزای “یا حسین” بر سردر خانه‌ها و مغازه‌ها و اماکن مختلف برافراشته شده و ایستگاه های صلواتی که خالصانه در جای جای روستاها در حال خدمت رسانی به عزاداران حسینی هستند.

در کوچه و خیابان ها نردین شور عجیبی در میان جوانان و نوجوانان این دهستان دیده می شود، مغازه ها و خیابان مداحی با مضمون کربلا، محرم و… پخش می کنند.

موبایل هایی که موسیقی های محرم و مرثیه ها و عزاداری ها را پخش می کنند و هر کدام در تکاپوی کاری هستند.

برگزاری مجالس روضه خوانی، تعزیه خوانی، راه اندازی دسته های سینه زنی و زنجیرزنی از جمله آیین های مذهبی مردم نردین در ماه محرم است.

برپایی ایستگاهای صلواتی ونذری، کمک کردن پیر و جوان در این ایستگاه ها، پارچه نوشت های به زبان ترکی، کودکی که خیابان را به عشق سالار شهیدان جارو می کند، این روزها در کوچه و خیابان نردین چشم نوازی می کند…

این روها هرکسی به مرام خود عاشقانه های خود را با سیدوسالار شهیدان دارد…

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *