30 مه

حرف های جالب دومین قاری قرآن کشور در شهرستان چرام/تقوا و پرهیزگاری مهمترین فوائد ماه مبارک رمضان+تصاویر

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از چرام ماه رمضان ماه خداى عزوجل بوده و آن ماهى است که خداوند کارهاى نیک را در آن دو چندان می کند؛ بدی‌ها را در آن محو می سازد و همچنین ماه برکت ،ماه انابة و بازگشت،ماه توبه و ماه آمرزش و ماه آزادى از آتش دوزخ ، و کامیاب شدن به بهشت است.

ارزش این ماه به اندازه ای بالاست که در روایات مشهود است نیکى ها در ماه رمضان پذیرفته ، و بدیها در آن آمرزیده است.

 همچنین کسى که در ماه رمضان آیه اى از کتاب خداوند بخواند همانند کسى است که در ماههاى دیگر قرآن را ختم کرده و کسى که در این ماه در روى برادر ایمانى خود بخندد و او را خوشحال کند، در روز قیامت او را دیدار نکند جز آنکه در روى او بخندد و به بهشت مژده اش دهد. کسى که در این ماه به مؤمنى کمک می کند، خداى تعالى در هنگام عبور بر صراط کمکش می کند در آن روزى که گام‌هایش بلغزد، و همچنین کسى که خشمش را در این ماه نگهدارد خداوند خشمش را در روز قیامت از او باز می دارد.

یکی از اعمال باشکوه و پربرکت این ماه تلاوت آیات نورانی قرآن کریم است چراکه در این ماه نیز آیات الهی و قرآن کریم نازل شده است.

http://choram.ir

در شهرستان ها و شهرهای زیادی مجالس و محفل های انس باقرآن و جزخوانی قرآن مجید بصورت روزانه و هفتگی در این ماه توسط قاریان و عموم مردم برگزار می شود.

بر همین منوال به سراغ قاری نوجوان قرآن مجید از چرام آمده ایم تا گفت وگویی با این قاری چرامی داشته باشیم.

محمد باقریان جوانی است بیست ساله از چرام که توانایی های منحصر به فردی در تلاوت آیات الهی دارد.

وی با همین سن کم در مسابقات قرآنی زیادی شرکت کرده و مقام های ارزشمند و فراوانی را برای چرام به ارمغان آورده است.

http://choram.ir

ازجمله مقامات این قاری جوان مقام دوم کشوری سال۹۵ در رشته ترتیل،برگزیده مسابقات کشوری در سال های ۹۴و۹۵ و همچنین دارای مقامات استانی و عضو داوران مسابقات استانی است.

باقریان با اشاره به اهمیت و دلایل نام گذاری ماه رمضان اظهار کرد:بر اساس احادیث و روایات ماه رمضان گناهان را می‌سوزاند و این ماه در کتب مختلف آسمانی از جمله قرآن کریم، انجیل، تورات، صحف و زبور نازل شده است و تنها ماهی است که نام آن در قرآن ذکر شده است که همین دلیلی برای نام گذاری این ماه به ماه مبارک رمضان است.

کوچکترین داور مسابقات قرانی استان و شاید کشور در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر شرط قاری شدن برای علاقه مندان به این حوزه چیست، گفت:شـرط اسـاسى براى قارى شدن حافظ بودن است  و با این شرط در واقع انسان اهلیت قارى بودن مى یابد که در این صورت  لازم است از سنین سه یا چهار سالگى به حفظ قرآن پرداخته شود

وی افزود:روزانه در چرام مراسمات جزخوانی و تلاوت قرآن صورت می گیرد و توصیه بنده به همسنین خودم این است که در این مراسمات شرکت کنند تا علاوه بر تلاوت آیات الهی از پندها و نصایای قرآن کریم استفاده کنند.

باقریان در ادامه این گزارش بیان کرد:تقویت تقوا و پرهیزکاری، آرامش روان و جسم، عدم نفوذ شیطان، مساوات بین فقیر و غنی، احیاء فضائل اخلاقی، وجود شبهای قدر در ماه مبارک رمضان، تلاوت و وزیدن نسیم قرآن در کشورهای مسلمان از جمله فوائد و فضائل روزه داری است و این موارد در روایات و احادیث مختلف ذکر شده است.

http://choram.ir

امیدواریم تمام مخاطبان این پایگاه خبری و همچنین تمام مسلمانان با تلاوت و استفاده از پندهای آیات الهی، زندگی خود را به هدف اصلی یعنی قرب الهی و نهادینه کردن رفتارهای اسلامی در جامعه نزدیک تر کنند.

 

به کانال اخبار کهگیلویه و بویراحمد بپیوندید:

https://goo.gl/g7ObHn

 

گزارش:صادق شیخی

انتهای پیام/۲۰۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *