1 سپتامبر

حرکت مردمی ری در ایام مسلمیه باید به عنوان آیین ملی ثبت شود

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آفتاب ری، حجت الاسلام علی کنگرلو ،در جلسه هماهنگی هیئات مذهبی شهرستان ری که در تالار شیخ صدوق آستان مقدس عبدالعظیم حسنی (ع) برگزار شد، با اشاره به قدمت سنت حسنه «مسلمیه» در شهرری گفت: این حرکت مردمی که در جهان تشیع منحصر به فرد است، می بایست به عنوان یک آیین ملی و میراث معنوی ثبت شود.

وی افزود: ثبت این آیین سبب می شود، تا به عنوان این آیین یک حرکت معنوی در فرهنگ مردم شهرری وتهران ماندگار شود.

*لزوم برگزاری نشست های علمی در ایام عزاداری مسلمیه

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ری افزود : با توجه به شخصیت حضرت مسلم که امام حسین (ع) می فرمایند؛ همانا من برادرم و پسر عمویم و شخص مورد اعتماد اصحابم، یعنی مسلم بن عقیل را به سوی مردم کوفه می فرستم تا حقیقت امر شما را به من اعلام کند. لذا لازم است در کنار عزاداری برای آن حضرت برای شناخت شخصیت نایب امام به وسیله برگزاری کنگره ها و نشست های علمی ونشر آثار آنان در امر آگاهی جامعه به حضرت مسلم(ع) ادای دین کنیم.

وی سپس به اقدامات اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ری اشاره کرد وگفت: با هماهنگی با فرمانداری ویژه شهرستان وحرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) ، شورای هیئات مذهبی و کانون مداحان در ایجاد نظم وبرقراری امنیت فعال هستند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ری گفت: آیین مسلمیه از روز دوشنبه ۶ شهریور هم زمان با شب شهادت حضرت امام محمد باقر(ع)  آغاز شده و تا چهارشنبه ۸ شهریور ادامه دارد و هیئات مذهبی پس از عبور از میدان و بازار در حرم حضرت عبدالظیم حسنی (ع) عزاداری می کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *