21 جولای

حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) الگوی برجسته ولایتمداری بود/ از درک حضور سه تن از امامان معصوم(ع) تا صدور فتوا و دستورات طبق نظر ولایت

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا آیت الله محمد حجتی امام جمعه موقت کرمانشاه در گفتگو با سرویس دین و اندیشه مرصاد، ضمن گرامیداشت وفات شهادت گونه حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) اظهار داشت: حضرت عبدالعظیم حسنی از نوادگان امام حسن مجتبی علیه السلام و از دانشمندان بزرگی است که محضر سه تن از امامان معصوم(ع) را درک کرده و از سخنان و راهنمایی های آنان بهره برده است.

 

وی در ادامه افزود: این سید بزرگوار شخصیتی علمی و انقلابی و مجتهد توانمند آن عصر بود که در صدور فتوا و دستورات طبق نظر ولایت و امامت انجام وظیفه می کرد.

 

آیت الله حجتی با اشاره به ولایتمداری حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) بیان داشت: وی از آموزش دهندگان معارف اصیل اسلامی به شیعیان و الگوی برجسته ولایتمداری بود.

 

امام جمعه موقت کرمانشاه در بیان زیارت آن بزرگوار تصریح کرد: مردی از اهل ری خدمت امام هادی علیه السلام رسید. زمانی که امام از وی پرسید کجا بودی؟ شخص گفت زیارت قبر عبدالعظیم حسنی علیه السلام. حضرت در جواب فرمود: بدانکه اگر کسی قبر عبدالعظیم حسنی علیه السلام را زیارت کند گویا حسین بن علی علیه السلام را زیارت کرده است.

 

این استاد اخلاق در پایان حضرت عبدالعظیم حسنی را نعمتی برای اتحاد شیعیان دانست و افزود: مردم در شهر ری سخنان او را بسیار قبول داشتند و سخن او را سخن امام هادی علیه السلام می دانستند و همین امر باعث می شد شیعیان احکام شرعی و دینی خود را از محضر ایشان فرا بگیرند.

انتهای پیام/م

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *