15 آوریل

حضرت محمد (ص) یک شخصیت قرآنی است/ مبعث، پرچم علم و معرفت را برافراشت

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ماموستا محمد امین راستی امام جمعه موقت سنندج در گفتگو با خبرنگار آفتاب دل اظهار کرد: در طول تاریخ بشریت از زمان بعثت رسول‌الله، خداوند برای هر قوم و ملتی پیامبری را مبعوث کرده که هادی و راهنما آن قوم باشد و آن قوم را برای راه سعادت و نجات هدایت کند.

 


وی با بیان اینکه آخرین سفیر خداوند حضرت محمد(ص) است، گفت: خداوند خالق رسول اکرم(ص) را مبعوث در نظر گرفت و دین و شریعتش را نیز جهانی اعلام کرد.

 


امام جمعه موقت سنندج با اشاره به فرموده خداوند تصریح کرد: دین، شریعت و آیین حضرت محمد(ص) همانند دیگر آیین‌های آسمانی نیست چون برخی از آنها فقط برای ملت و قوم خاص و در مقطع زمانی خاص مبعوث شدند اما دین رسول اکرم(ص) دین جهانی بوده و از ابتدا بعثت تا روز آخرت و قیامت جوابگو همه نیاز بشریت است.

 


وی گفت: رسول اکرم(ص) از طرف خداوند و فرشتگان الهی مورد تعظیم و تکریم قرار گرفته و درود و سلام به روی نازنین ایشان می‌فرستند بنابراین لازم است که مسلمانان و اهل دین برای رسول‌الله صلوات بفرستید.

 


ماموستا راستی با بیان اینکه هیچ پیامبری همانند حضرت رسول اکرم(ص) نزد خداوند محبوب و مورد توجه قرار نگرفته است افزود: وقتی دقت می‌کنیم در هر روز بارها و بارها و در ۵ مرتبه نماز می‌خوانیم و هنگام اذان نام رسول‌الله با نام خداوند بیان و ذکر می‌شود.

 


وی با بیان اینکه حضرت رسول اکرم(ص) محور وحدت مسلمانان است اظهار کرد: قبل از بعثت رسول خدا مردم در مدینه و مکه دشمن سرسخت هم بودند و در آنجا دو قبیله قریب به ۱۲۰ سال با هم دشمنی داشتند و یکدیگر را می‌کشتند اما حضرت محمد(ص) توانست محبت را در بین آن مردم به وجود بیاورد.

 


امام جمعه موقت سنندج گفت: از دیدگاه اسلام و منظر قرآن، انسان به هیچ‌وجه نمی‌تواند با برادر دینی خود دشمنی داشته باشد و او را فراموش کند چون اگر صفا و صمیمیت در بین دو برادر دینی نماند یقیناً بدانید که ایمان در دل آن دو نفر کوچ کرده است.

 


وی گفت: کسانی که در بین مسلمانان دامن اختلاف را به وجود می‌آورند و آرامش و آسایش را از آن‌ها سلب می‌کنند، یقیناً آن‌ها قبل از هر چیزی از استکبار جهانی، آمریکا و انگلیس سرچشمه می‌گیرند.

 


وی گفت: مسلمانان شیعه و سنی در کردستان به راحتی در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند و هیچ‌گونه اختلافی در این استان وجود ندارد.

 

 

به گفته ماموستا راستی عید مبعث نعمتی بزرگ از جانب خداوند متعال برای مسلمانان است که به واسطه حضور پیامبر(ص)، مبعوث شدن ایشان در بین مردم و آوردن پیام خداوند، رحمت برای تمامی مردمی که به وی ایمان آوردند فرستاده می‌شود.

 


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *