2 آگوست

حضور کاروان «زیرسایه خورشید» برای نخستین بار در ۳۴ کشور جهان

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  به نقل از صبح توس؛حجت‌الاسلام حجت گنابادی‌نژاد ظهر امروز در نشست‌خبری اعلام برنامه‌های دهه کرامت که در محل سالن اجتماعات اداره مرکزی آستان قدس رضوی برگزار شود، با بیان اینکه برنامه‌های دهه کرامت امسال  در سه محور شاخص و ویژه‌، جدید و ابتکاری و جاری تدارک دیده شده است، عنوان کرد: از جمله برنامه‌های شاخص که در حوزه حرم مطهر و مشهد با مسئولیت معاونت تبلیغات و ارتباطات آستان قدس برگزار می شود، جشن‌های شکوه رضوان در صحن جامع رضوی حرم مطهر است.

 

وی ادامه داد: جشن شکوه رضوان در تمام۱۱ شب‌ دهه کرامت برگزار می شود که هرشب برای  گروه و مخاطبین خاص برنامه دارد و شبکه‌های سراسری این برنامه ها را پوشش می دهند.

 

رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی با بیان اینکه مراسم تعویض پرچم گنبد با حضور خانواده‌های شاخص شهدای جهان اسلام و افتتاح زائرشهردر این ایام خواهیم داشت، عنوان کرد: کلنگ‌زنی زائر شهر یک سال پیش در جهت سیاست آستان قدس رضوی زده شده بود و باتوجه  پیشرفت خوب عمرانی که داشته، امسال در سالروز میلاد امام رضا(ع) فاز اول آن به بهره برداری میرسد.

 

حجت‌الاسلام گنابادی نژاد با بیان اینکه در یکسال گذشته با تدابیر تولیت آستان قدس تسهیلات برای محرومان و زیارت اولی‌هادرسراسر کشور آغاز شده بود، گفت: امسال در ایام دهه کرامت این خدمت به نوجوانان و جوانان تسری پیدا می کند.

 

وی اظهار کرد: در دهه کرامت امسال با اهتمام معاونت امداد مستضعفین آستان قدس رضوی حداقل شش هزار و ۲۰۰ سری جهیزیه برای زوج‌های جوان و ۱۶ هزار و ۵۰۰ بسته ارزاق عمومی برای محرومان و مستضعفین تدارک دیده و در این ایام بین مستضعفین توزیع خواهد شد.

 

رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی از اکران انیمیشین «در مسیر باران» در هشت شهر کشور خبر داد و افزود: در این پویانمایی به سفر امام رضا(ع) از مدینه به مرو اشاره شده که امیدوارم آغاز این کارهنری، جبهه جدیدی در گستره فعالیت‌های هنری با محوریت امام رضا(ع) به ویژه در قالب پویانمایی را شاهد باشیم.

 

حجت‌الاسلام گنابادی نژاد بیان کرد: جشنواره ملی سرود «آوای رضوان» از دیگر برنامه های دهه کرامت است که تاکنون ۲۵۰ اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است همچنین ۲۵ سرود حرفه‌ای سفارش تولید دریافت کرده اند که امیدواریم جنبش تولید سرودهای امام رضایی را شاهد باشیم‌.

 

وی اظهار کرد: از دیگر اقداماتی که با تدبیر تولیت آستان قدس رضوی ذیل راهبرد توسعه خادم و مخدوم آغاز شد، شبکه خادم‌یاران است که افراد مختلف لباس خدمت حضرت رضا(ع) به تن می‌کنند و به آحاد مردم به ویژه محرومان خدمت رسانی می کنند.

 

رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی ادامه داد: با توجه به این موضوع تفاهم‌نامه بین آستان قدس رضوی و حوزه علمیه خواهران امضا شد که بر اساس این تفاهم نامه نخستین شبکه خادم‌یاران خانواده در دهه کرامت آغاز و کارگاه آموزشی برای ۳۵۰ نفر برگزار خواهد شد.

 

حجت‌الاسلام گنابادی نژاد به جایزه جهانی گوهرشاد برای دومین سال و برگزاری هفته‌های فرهنگی رضوی در ۲۴ کشور  اشاره و ابراز کرد: کاروان زیر سایه خورشید علاوه بر ۱۵۰ شهر کشور، برای نخستین بار در ۳۴ کشور جدید حضورمی یابد و برنامه های مختلفی در این کشورها به این مناسب برگزار خواهد شد.

 

 وی ادامه داد: بیمارستان تخصصی رضوی امسال برای نخستین کنگره تخصصی قلب را به عنوان یکی از برنامه‌های علمی و تخصصی درمشهد برگزار می کند.

 

رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی بیان کرد: امسال طرح خادمین رضوی برای دانش آموزان را خواهیم داشت که در این طرح دانش آموزان یک روز لباس خدمت امام رضا(ع) را به تن کرده و خادمی آن حضرت را تجربه می‌کنند.

 

حجت‌الاسلام گنابادی نژاد اظهار کرد: طی تفاهم نامه با مساجد کشور قرار است در روز چهارشنبه که  روز زیارتی امام رضا(ع) است در تمامی مساجد زیارت امین‌الله قرائت و نوای ملکوتی صلوات امام رضا(ع) هر روز هشت صبح و هشت شب از رسانه ملی پخش می‌شود.

 

وی بیان کرد: تمامی کسانی که سابقه فعالیت هنری در بارگاه امام رضا(ع) در ارتباط با فرهنگ رضوی را داشته شناسایی کرده و در دهه کرامت از آنها تقدیر می‌شود.

 

رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی با بیان اینکه یکی از دستاوردهای علمی و خدماتی آستان قدس را ایجاد شرکت سامان داروی هشتم تنها تولیدکننده داروی بیماران هموفیلی در کشور دانست و عنوان کرد: در دهه کرامت میزبانی تعدادی از بیمارن هموفیلی را داریم تا از داروهای این شرکت استفاده کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *