21 آگوست

حمایت از ۱۵۰ مسجد طراز و الگو در اردبیل/ استفاده از ظرفیت مساجد یک ضرورت است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا محمد علمداری‌فر در آستانه روز جهانی مساجد در گفتگو با خبرنگار سبلان‌ما، با اشاره به ظرفیت عظیم مساجد در راستای کار فرهنگی و کاهش معضلات اجتماعی تصریح کرد: برای استفاده از این ظرفیت عظیم همه باید پای کار بیایند.

وی گفت: متاسفانه اکثر مساجد اردبیل صرفا در ایامی خاص باز می‌شوند در حالی که مساجد نقش محوری در جهان اسلام دارند و سنگری مهم در مقابل هجمه های همه جانبه دشمنان هستند.

مسئول بسیج مساجد و اماکن متبرکه سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل اظهار داشت: در محدوده مساجدی که اجازه ورود به کودکان داده نمی‌شود و یا مساجدی که مدت زمانی محدود و تنها برای اقامه نماز بازهستند،  آسیب‌های اجتماعی، در مقایسه با سایر مساجد بیشتر است.

علمداری‌فر خاطر نشان کرد: ضرورت دارد برای جذب نوجوانان و جوانان به مساجد و تربیت مسجدی با برنامه ریزی دقیق پیش رفت و البته باید شرایط و استانداردهایی که باعث حضور کودک ، نوجوان و جوان در مسجد می شود را در مساجدمان ایجاد کنیم.

وی گفت: در عصر حاضر حفظ هویت ایرانی و اسلامی دارای اهمیت است و اگر از این فرصت و ظرفیت مساجد برای تربیت نسل استفاده نکنیم سالیان سال، دیگران در سبک و نوع زندگی برای ما تصمیم خواهند گرفت.

علمداری‌فر از معرفی مساجد الگو خبر داد و گفت: تعدادی مسجد  در استان اردبیل بر اساس شاخص هایی چون هیئت امنا، امام جماعت و میزان تعاملات با مدارس، دانشگاه، ، برنامه های تربیتی و فرهنگی به عنوان مساجد الگو، سطح یک و سطح دو انتخاب شده اند که  در روز مساجد معرفی شده و از این مساجد حمایت مالی و معنوی می شود.

طبق اعلام وی مساجد الگو و مساجد سطح یک و دو براساس تعداد برنامه هایی که اجرا می کنند از ۱۰ تا ۳۰ میلیون تومان اعتبار خواهند گرفت.

مسئول بسیج مساجد و اماکن متبرکه سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل گفت: در شرایط کنونی مساجد با فعالیت‌های فرهنگی، دینی و مذهبی و برگزاری دوره‌های آموزشی و فعالیت‌های کتابخانه‌ای امروزه به‌عنوان پایگاه‌های مهم فرهنگی محسوب می‌شوند.

به گفته علمداری‌فر تولید و ارایه انواع ایده‌ها و فکرها، دوری از قهوه خانه ها، یادگیری سبک زندگی اسلامی و ایرانی از جمله مزیت های تربیت مسجدی است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *