16 سپتامبر

حکایت مادری که فرزندانش را قرآنی تربیت کرد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عطارنیوز، قرآن را همه در خانه داریم، عده ای هر چند وقت یک بار به آن رجوع می کنند و عده ای مانند خانواده زرندی بیشتر وقت خود را با قرآن می گذرانند، موفقیت های خود را مدیون این کلام الهی می دانند و با قرآن راه درست زندگی خود را طی می کنند.در این گزارش با خانم فاطمه زرندی، حافظ کل قرآن کریم به گفتگو نشستیم که آن را تقدیم شما خوانندگان عزیز می کنیم.

در ابتدا خودتان را معرفی بفرمایید؟

فاطمه زرندی۳۸ساله و متولد نیشابور هستم،دارای مدرک تحصیلی دیپلم، خانه دار و سه فرزند پسر دارم.

از چند سالگی و چگونه شروع به حفظ قرآن کردید؟

 از ۳۳سالگی شروع به حفظ قرآن کردم و ضمن حفظ قرآن در کلاس های صوت و لحن نیز شرکت کردم، در مدت ۳سال کل قرآن را حفظ کردم.

تمام فرزندان شما حافظ قرآن هستند؟

پسر اول و دومم حافظ قرآن هستند و فرزند سوم بنده با وجود سن کم، قاری بسیار خوش صدایی قرآن است که در حال حفظ قرآن نیز می باشد.

چرا در زندگی خود به سمت قرآن رفتید؟

 در زندگی شخصی خودم دوبار برای کارهای زندگی به قرآن تفقد زدم و یک بار بر خلاف جهت آیه های قرآن عمل کردم که نتیجه بسیار بدی دیدم، این اتفاق ایمان من را به قرآن زیاد کرد و فهمیدم قرآن کلامی است که باید به دنبالش رفت تا در زندگی موفق شد.

چه شد که شروع به حفظ قرآن کردید؟

 پسر دوم من برای حفظ قرآن توسط مدرسه انتخاب شد و شروع به حفظ قرآن کرد، چون عقیده داشتم اگر می خواهیم فرزندانمان کاری را انجام دهند باید اول خودمان آن کار را به نحو احسنت انجام دهیم، همزمان با پسرم شروع به حفظ قرآن کردم و به مرور زمان سایرفرزندانم نیز به حفظ قرآن مشغول شدند.

تصور می کردید روزی خود و فرزندانتان حافظ قرآن بشوید؟

 به هیچ وجه تصور نمی کردم همه فرزندانم حافظ قرآن بشوند، فرزندان اولین الگو را از پدر و مادر خود می گیرند، اگر پدر و مادر، خود به سمت قرآن نروند و در خانواده ارزشی برای قرآن قائل نشوند از فرزندان نباید انتظار داشت که در زندگی خود به سمت قرآن بروند.

از بودن قرآن در خانواده خود راضی هستید؟

 یکی از توفیقات ما ورود قرآن به خانواده است، به خاطره وجود قرآن هیچ گاه از لحاظ اقتصادی و تربیتی در زندگی کمبود نداشته ایم، فرزندانم در رفتار و درس های خود بسیار موفق هستند و این موفقیت ها را فقط مدیون قرآن هستیم.

با اینکه خانه دار و دارای ۳فرزند هستید چطور توانستید با وجود این مشکلات قرآن را حفظ کنید؟

 حرف اول و آخر را در هر کاری علاقه می زند، به شدت به حفظ قرآن علاقه داشتم و اگر روزی به دلیل مشغله نمی توانستم قرآن را حفظ کنم از خواب شب خودم می زدم و به حفظ قرآن می پرداختم تا از برنامه زمانی خود برای حفظ قرآن عقب نمانم.

نقش همسر خود در آماده کردن فضا برای حافظ قرآن شدن خانواده را چگونه ارزیابی می کنید؟

 حفظ قرآن را مدیون لطف خدا و حمایت های همسرم هستم که این فضای مناسب را برای خانواده ایجاد کردند تا درآرامش کامل به حفظ قرآن بپردازیم، اگر زحمات بی دریغ همسرم نبود بی شک خانواده در راه حفظ قرآن شکست می خورد.

از موفقیت هایی که به خاطره قرآن کسب کرده اید بگوئید؟

تمام موفقیت های خود و فرزندانم را مدیون قرآن هستیم، پسر بزرگم بدون اینکه در کلاس کنکور شرکت کند رتبه۱۲۸۰کنکور در رشته ریاضی و فیزیک را کسب کرد، فرزندان کوچکتر من بدون رفتن به کلاس اضافه در درس های خود بسیار موفق هستند، تمام این موفقیت های درسی به خاطره حفظ قرآن است، زیرا حفظ قرآن استعدا را بالا می برد و ذهن را درگیر می کند تا آمادگی پذیرش بهتر مطالب را داشته باشد.

آرزوی شما چیست؟

آرزو دارم زندگی نسل من در راه قرآن باشد و بر روی مردم تأثیرگزار باشند به نحوی که اگر در جایی تلاوت می کنند با تلاوت زیبای آنها مردم جذب کلام خدا شوند.

صحبت پایانی شما با مردم چیست؟

باید بهترین الگو برای فرزندان خود باشیم، در هر کاری برنامه ریزی درستی داشته باشیم تا فرزندان ما در کنار تفریح و سرگرمی با قرآن نیز مأنوس شوند و با سخت گیری زیاد باعث دوری فرزندان خود از قرآن نشویم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *