11 ژانویه

خاطره کوتاه و جذاب آیت الله کعبی از دو شهید روحانی دفاع مقدس

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ آیت الله عباس کعبی در گفتگو با خبرنگار  قم فردا با اشاره به شهدای روحانی، اظهار داشت: شهدای روحانی  در زمان مبارزه با طاغوت، در زمان پیروزی انقلاب اسلامی و در دفاع مقدس و امروز هم  در دفاع از حرم اهلبیت(ع) نقش آفرینی کرده اند.

وی ادامه داد: در این میان شهدای روحانیت در کنار همه فضائل شهدا، فضیلت علم ، ایمان، بندگی خدا و تقوا را با هم جمع کردند و در واقع شهدای روحانیت قله های کمال را با پیشتازی طی کردند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه افزود: ما در جبهه ها از طلاب در نقش رزمنده ساده، تیربارچی، فرمانده دسته ، فرمانده گروهان، فرمانده تیپ داشته ایم که دوشادوش دیگر فرماندهان در جنگ شرکت کرده و با دشمنان می جنگیدند.

وی در ادامه با اشاره به خاطره ای از شهدای روحانیت در دوران دفاع مقدس، گفت: یکی از شهدای روحانی که در دوارن دفاع مقدس در خدمت او بودیم شهید میثمی می باشد؛ شهید میثمی بعد از انجام عملیات بدر از خط نبرد(جبهه) سرکشی می کردند.

آیت الله کعبی اضافه کرد: این شهید در جاده بدر که حول هویزه کشیده شده بود حرکت می کردند و با شور و اشتیاقی خاص به رزمندگان روحیه می دادند و با معنویت و همت بالایی نقش دفاع مقدس را در پیروزی اسلام و افق های آینده تبیین می کردند.

وی افزود: در عملیات بدر وقتی رزمندگان سوار قایق می شدند، یک روحانی به بچه ها عطر می زد و روی آنها را می بوسید، دقت کردیم دیدیم عبدالله میثمی است؛ خیلی آرام و خندان بود.

عضو جامعه مدرسین ابراز داشت: وقتی قایق های می خواستند حرکت کنند گفت که مرا هم ببرید ؛ او هم به خط آمد و در خط هم همین کار را انجام می داد و با رزمندگان خوش و بش می کردو به آنها روحیه می داد و آنها را دعا می کرد؛ این کار شهید میثمی در تقویت روحیه رزمندگان اثر زیادی داشت.

وی در ادامه با اشاره به خاطره ای از شهید دیگر به نام عبدالحسین سلامات، بیان داشت: شهید عبدالحسین سلامات روحانی بودند که در عملیات کربلای ۴ و ۵ حضور داشتند و در عملیات رمضان به شهادت رسیدند.

این رزمنده دوران دفاع مقدس ابراز داشت: این شهید روحانی آموزش غواصی دیده بود و در جبهه لباس غوصی بر تن داشت تا در عملیاتی که نیاز به غواص بود شرکت کند.

وی خاطرنشان کرد: این رزمنده در سال ۶۴ یا ۶۵ در قم زندگی می کرد که دارای همسر و فرزند بود؛ او به تازگی لهوف اصول را به اتمام رسانده بودد که از ایشان پرسیدم اینجا چکار می کنید که پاسخ داد، مگر ما فقه و اصول را نمی خوانیم که به خدا نزدیک شویم، مگر ما به حوزه برای نزدیکی به خدا وارد نشده ایم، این جبهه راه برش و میانبر نزدیکی به خداست و شهادت نزدیکترین راه رسیدن به کمال و خدا می باشد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *