24 جولای

خبرنگاران سربازان گمنام نظام هستند/اصحاب رسانه صداقت در قلم را فراموش نکنند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرآت، آیت‌الله سیدمحمد شاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان در جمع اصحاب رسانه با بیان اینکه خبرنگاران سربازان گمنام نظام هستند، گفت: برهه کنونی جنگ فرهنگی و اطلاع رسانی است که خبرنگاران با زبان قلم جهاد می کنند.

اصحاب رسانه صداقت در قلم را فراموش نکنند

شاهچراغی با تاکید براینکه اصحاب رسانه صداقت در قلم را فراموش نکنند، افزود: اصحاب رسانه در جامعه صادقانه اطلاع رسانه کنند.

نماینده ولی فقیه در استان در ادامه تصریح کرد: خبری که می خواهید نقل کنید از صحت و درستی آن مطمئن باشید تا خبری کذب انتشار ندهید.

وی با بیان اینکه در انتشار اخبار خود مصلحت اسلام و نظام را در نظر بگیرید، اظهار کرد:صداقت را در راس کار خود قرار دهید و امانت دار باشید.

شاهچراغی همچنین تصریح کرد: امانت را باید هم حفظ و هم ادا کرد پس در انتشار اخبار نهایت امانت داری را رعایت کنید.

 اصحاب رسانه باید رهبری را در زمینه فرهنگی کمک کنند

امام جمعه سمنان با اشاره به اینکه نگرانی مقام معظم رهبری در حوزه فرهنگ است، گفت: خبرنگاران و اصحاب رسانه باید رهبری را در زمینه فرهنگی کمک کنند.

شاهچراغی با بیان اینکه نماز جمعه یکی از کارهای فرهنگی محسوب می شود، افزود: نماز جمعه تنها نهادی است که با جدیدت در زمینه فرهنگ دارد خدمات رسانی می کند.

نمازجمعه برای قشر خاصی نیست

نماینده ولی فقیه در استان با تاکید براینکه نمازجمعه برای قشر خاصی نیست بلکه برای همه است، بیان کرد: نماز جمعه نه برای امام جمعه است و نه برای ستاد نماز جمعه بلکه برای تمام اقشار مردم می باشد.

وی با بیان اینکه هر مسئولی حق صحبت کردن در تریبون نماز جمعه را دارد، اظهار کرد: مسئولین برایمان فرقی ندارند و هر فردی که می خواهد در تریبون نماز جمعه صحبت کند نباید حرفهایش باعث ایجاد تنش و اختلاف شود.

ائمه جمعه موظف هستند با دولت همراه باشند

امام جمعه سمنان با اشاره به اینکه ائمه جمعه موظف هستند با دولت همراه باشند، گفت: نه تنها ائمه جمعه بلکه این وظیفه همگانی تمامی اقشار مردم است.

شاهچراغی با بیان اینکه ائمه جمعه با هیچ دولتی درنیافتاده است، افزود: دولت باید اقتدار داشته باشد و اگر ضعیف باشد ممکن است دشمنان خواب هایی را برای کشورمان ببینند.

انتهای پیام/رض

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *