22 ژانویه

دلیل استفاده از کوتینگ در فانتاکروم

کوتینگ استیل فانتاکروم امروزه به عنوان یک ماده شفاف در مرحله آخر ابکاری بر روی کار اجرا می شود. از نمونه بارز استفاده از ماده می توان به  بدنه بیرونی خودرو اشاره کرد.

 کوتینگ ماده ای مقاوم در برابر uv،خراش و … است.  برای همین جهت کاهش خراش و بسیاری از آسیب هایی که ممکن است رخ بدهد از آن به عنوان ماده ای محافظ در پایان کار استفاده می شود. بهتر است از یک ماده شفاف با کیفیت بالا جهت استفاده  در کوتینگ   کمک گرفته شود. کوتینگ با کیفیت در برابر شرایط نامساعد و آسیب ها از جسم محافظت می کند.  البته شایان ذکر است که می توان از کوتینگ به عنوان ماده ای براق یا مات و بی جلا استفاده کرد. پایداری این ماده نیز دارای اهمیت فراوانی است.

ایجاد یک لایه ظریف از محلول کوتینگ باعث خلق ویژگی های جدید و متفاوتی می گردد.

  1. امکان قابلیت چاپ با درصد کیفیت بالا
  2. ایجاد رسانایی و عایق شدن
  3. افزایش چسبندگی
  4. مقاومت در برابر خوردگی یا فشار  و …

این روز ها کوتینگ در صنایع نساجی دارای اهمیت فراوانی است. در چنین تکنولوژی بایستی تنظیم پارچه وماشین آلات و… به درستی صورت پذیرد.

استفاده از کوتینگ در واقع به مرحله روکاری در آبکاری فانتاکروم اطلاق می گردد.

هم چنین توجه داشته باشید قبل از به کارگیری کوتینگ  سطح موردنظرتان به طور کامل خشک شده باشد  و کوتینگ بدون هیچ مشکلی به آن بتواند بچسبد.

کوتینگ استیل فانتاکروم

فانتاکروم به عنوان یک سیستم و روش نوین در استفاده از روش های کروم  دارای پک و مواد خاصی است که در این مقاله هم به معرفی پک مواد فانتاکروم و هم خصوصیات و کاربری های کوتینگ می پردازیم.

مواد فانتاکروم (fantachrome)

تنشو اکتیو( thenshow active)

با کمک این ماده می توان   به صورت نامحسوس   در سطوح  خلل و فورج  ایجاد کرد تا ابکاری  درون جسم نفوذ کند و زیرسازی محکمی برای ابکاری ایجاد شود. هم چنین تنشو اکتیو ها پاک کنندگی و اسید شویی قوی را دد سطوح به وجود می آورند.

اکتیواتور( activator)

برای اکتیو سازی و آماده کردن  سطح برای پذیرش آبکاری  کاربرد دارد.

ای سولیشن( A solution )

از مواد آبکاری بر روی سطوح مختلف است. با به کار بردن این ماده  سطح موردنظر آماده شده و یک لایه نازکی از ژرمنیوم روی سطح نیز ایجاد می گردد. با این کار بستر برای نفوذ مواد نانونقره  و ثبیت کردن آن روی سطح و مانع شدن از ماتی نقره به وسیله آلونیوم می شود.

بی سولیشن (B solution)

این ماده نیز از یکی از مواد آبکاری بر روی سطح است. این ماده از نانو نقره تشکیل شده که در خلا به وسیله دستگاه های خاصی گرد آمده است.  امکان هم بستری باA SOLUTIONرا  را فراهم می کند و با کمک مواد دیگر موجب براقیت و استحکام کار می شود.

پرایمر (primer)

این ماده فانتاکروم برای مسطح نمودن و صیقل دادن  سطح های ناهموار است. با پرایمر  بستر مناسبی برای جذب مواد نانقره  و ژرمنیوم  به وجود می آید که موجب  تثبیت و جذب دو ماده دیگر می شود.

کوتینگ (coting)

به عنوان یک لاک محافظ در آخر کار بر روی قطعات اجرا شده و موجب تثبیت کار می شود.

هاردنر کوتینگ( hardner coting)

از این ماده به عنوان خشک کن کوتینگ یا کلر مخصوص آبکاری یاد می شود. هدف از به کارگیری این ماده برای خشک کردن  لاک کوتینگ است.

هاردنر پرایمر ( hardner primer)

از این ماده نیز برای خشک کردن پرایمر استفاده می گردد.

آب مقطر

این آب فاقد املاح و رسوب است. شبیه به  مواد ابکاری واتربیس  بوده و فاقد املاح است و برای همین مورد استفاده قرار می گیرد.

ریموور(remover)

جهت  پاک نموون ابکاری از نقاط مورد نظر است.

  bass

جهت تغییر و تعیین نوع رنگ ابکاری مورد استفاده قرار می گیرد.

سوپر کروم ( super chrome)

دارای کروم بوده و در ایران نیز تولید می شود. تیم ایلیا کروم نیز یکی از فروشندگان  سوپر کروم فانتاکروم است .

شما مشتریان گرامی  با خرید دستگاه ابکاری فانتاکروم به راحتی قادر به انجام تمامی مراحل ابکاری خواهید بود. همانطور گفته شد سه مرحله اصلی فانتاکروم شامل پرایمر (زیر کاری) ، ابکاری و کوتینگ(روکاری)می شود و اجرای اصولی و استفاده از مواد با کیفیت برای هر سه این موارد مهم و ضروری است.

کوتینگ فانتاکروم

کوتینگ فانتاکروم

فانتاکروم ایلیا

http://www.iliachrom.ir/posts/116889-کوتینگ-استیل-فانتا-کروم-و-دلیل-استفاده-از-آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *